Zdrowy start w nowy dzień – dla kobiet i mężczyzn

Jest wiele sposobów na zdrowy poranek. Jeżeli nie musisz iść do pracy na 8 rano, możesz wykorzystać go na zdrowe żywienie i ćwiczenia fizyczne. Mężczyźni i kobiety mimo wielu różnic mogą bardzo podobnie rozpoczynać swój dzień. Niemniej można stworzyć dwie wersje śniadań i aktywnych poranków, które będą lepiej pasowały dla każdej z płci osobno. Sprawdźcie co, możecie zmienić, by lepiej rozpocząć swój dzień.

Węglowodany + fitness dla pań

zdrowy poranek
źródło: http://foter.com/

Zacznijmy od śniadania dla kobiety. Aktywny poranek, podczas którego będą wykonywane ćwiczenia fitness, joga bądź inna forma aktywności tak jak bieganie, powinien obfitować w węglowodany i mikroelementy. Szczególnie podkreślam tutaj wagę mikroelementów takich jak magnez, żelazo oraz potas. Minerały spożywane w pierwszym posiłku pełną rolę uzupełniającą dla układu nerwowego, krwionośnego oraz tkanki miękkiej. Kobiety często narzekają na skurcze dolnych kończyn. Jednym z powodów jest zbyt mała ilość minerałów dostarczanych w jedzeniu i płynach. Dlatego na śniadanie aktywnej kobiety powinny składać się pełnoziarniste płatki (sprawdź) na pasteryzowanym mleku lub mineralnej wodzie z dodatkiem nasion i owoców. Pełnoziarniste płatki owsiane, jaglane, gryczane bądź ryżowe w łupince to najlepszy wybór, ze względu na pełną gamę mikroelementów i błonnika pokarmowego, który nie został usunięty w procesie oczyszczania zbóż. Pasteryzowane mleko jest lepsze od UHT, ponieważ zawiera żywe bakterie i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Takie śniadanie daje pierwszy zastrzyk energii do porannego treningu dla każdej kobiety.

Śniadanie myśliwego w stylu paleo

śniadanie
źródło: http://foter.com

W przeciwieństwie do kobiety mężczyzna wcale nie musi jeść rano owsianki na mleku z owocami. Dużo lepszą opcją dla faceta, który dba o wysoki poziom testosteronu i umiarkowaną ilość tkanki tłuszczowej jest spożycie tłuszczów nasyconych i białek. Mięso lub jajka na pierwszy posiłek to wybawienie dla męskich hormonów. Tłuszcze nasycone podkręcają libido i działają prozdrowotnie! Nie bójcie się ich i nie dajcie się oszukać. Nawet tłusty boczek lub kabanosy będą dla was lepszą opcją niż kromka chleba, lub płatki kukurydziane. Energię pozyskacie z tłuszczu a białko, pozwoli podkręcić metabolizm. Mile widziane będą również lekkie warzywa lub sałatka do takiego mięsnego śniadania. Męska zbilansowana dieta nie różni się zbytnio od kobiecej. Jedynie pierwszy i ostatni posiłek w ciągu dnia jest odwrócony. Kobieta lepiej zniesie węglowodany, natomiast mężczyzna tłuszcz i białko.

Kiedyś pisałem wam o rotacji produktów spożywczych. Oznacza to, że nie powinniście jeść ciągle identycznych śniadań. W sieci macie mnóstwo fit przepisów na śniadania, kolacje i obiady z różnymi składnikami, które bez problemu kupicie w supermarkecie czy na bazarze. Ciągłe jedzenie jajek nie jest najlepszym pomysłem na zdrowe śniadanie. To samo tyczy się jednego rodzaju płatków pełnoziarnistych i owoców. Mamy dziesiątki możliwości, dlatego pamiętajcie, by żonglować nimi co kilka dni.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.