Domowa siłownia

Zimą warto zrekompensować brak spacerów ćwiczeniami wykonywanymi w domu. Doskonałym urządzeniem do rozruszania skostniałego z zimna ciała i spalenia poświątecznych kalorii jest orbitrek, zwany również maszyną eliptyczną.

Orbitrek to urządzenie służące do ćwiczeń grup mięśni całego ciała, a w szczególności: mięśni górnej i dolnej części nóg, pośladków, mięśni brzucha, obręczy barkowej oraz ramion. Podczas ćwiczenia wykonujemy eliptyczne ruchy nie obciążając stawów, dzięki temu możemy prowadzić trening nawet w przypadku stwierdzonych przeciwwskazań do biegania i podskoków.

Ćwiczenie na orbitreku jest bardzo proste – wykonujemy ruchy zbliżone do wspinaczki i biegu. Natężenie treningu regulujemy za pomocą wielostopniowego pokrętła. Orbitrek zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i pozwala wytrenować szerokie partie mięśni. Co więcej (a może przede wszystkim) doskonale modeluje sylwetkę (zmniejsza obwód ud, ujędrnia pośladki i spala kalorie). Minusem może być jego dość głośne działanie (różniące się w zależności od modelu). Cena tego sprzętu waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Przy zakupie należy kierować się zasobnością portfela i oferowanym w zestawie wyposażeniem. Bardzo wygodne jest posiadanie orbitreku z wielofunkcyjnym komputerem wyposażonym w wyświetlacz, który poinformuje nas o przebytym dystansie, długości treningu, prędkości, spalonych kaloriach i pulsie.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.