Herbaciane akcesoria – zaparzacz

Jesteśmy zabiegani i ciągle brakuje nam czasu, więc przeważnie sięgamy po herbaty ekspresowe zaparzane na szybko w kubku. Warto jednak od czasu do czasu zwolnić, zaparzyć liściastej herbaty w imbryczku i delektować się nią, popijając z pięknej porcelanowej filiżanki. Herbaciarni jest naprawdę sporo, a w nich znajdziemy bardzo praktyczne i przy tym piękne akcesoria ułatwiające jej przygotowanie.

By rozpocząć swoją przygodę z tradycyjnym rytuałem parzenia herbaty, trzeba zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria. Przede wszystkim niezbędny jest zaparzacz do herbaty. Może być to metalowa kulka na łańcuszku, z pomocą której zaparzymy herbatę od razu w kubku. To dobry wybór zwłaszcza jeśli na ogół parzymy herbatę dla jednej osoby. Warto jednak zainwestować w porcelanowy imbryczek, najlepiej z podgrzewaczem. Herbata parzona w ten sposób ma niepowtarzalnie lepszy smak i powinno się ją pić z porcelanowej filiżanki. Jeżeli nie wyobrażamy sobie zrezygnowania z ekspresowego parzenia, zainwestujmy w podstawkę na zaparzoną torebkę – to praktyczny i jednocześnie bardzo ładny gadżet.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.