Herbaciane akcesoria – zaparzacz

Jesteśmy zabiegani i ciągle brakuje nam czasu, więc przeważnie sięgamy po herbaty ekspresowe zaparzane na szybko w kubku. Warto jednak od czasu do czasu zwolnić, zaparzyć liściastej herbaty w imbryczku i delektować się nią, popijając z pięknej porcelanowej filiżanki. Herbaciarni jest naprawdę sporo, a w nich znajdziemy bardzo praktyczne i przy tym piękne akcesoria ułatwiające jej przygotowanie.

By rozpocząć swoją przygodę z tradycyjnym rytuałem parzenia herbaty, trzeba zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria. Przede wszystkim niezbędny jest zaparzacz do herbaty. Może być to metalowa kulka na łańcuszku, z pomocą której zaparzymy herbatę od razu w kubku. To dobry wybór zwłaszcza jeśli na ogół parzymy herbatę dla jednej osoby. Warto jednak zainwestować w porcelanowy imbryczek, najlepiej z podgrzewaczem. Herbata parzona w ten sposób ma niepowtarzalnie lepszy smak i powinno się ją pić z porcelanowej filiżanki. Jeżeli nie wyobrażamy sobie zrezygnowania z ekspresowego parzenia, zainwestujmy w podstawkę na zaparzoną torebkę – to praktyczny i jednocześnie bardzo ładny gadżet.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.