Dieta oczyszczająca dr Ewy Dąbrowskiej

Niezdrowy styl życia, a także zła dieta, uboga w produkty naturalne sprawiają, że w naszych tkankach gromadzą się liczne toksyny i złogi. To właśnie one są odpowiedzialne za choroby cywilizacyjne z otyłością, miażdżycą i cukrzycą na czele. Jedynym sposobem, aby powrócić do zdrowia jest oczyszczenie organizmu.

Najlepiej proces oczyszczania podeprzeć odpowiednią dietą. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Jej fenomen polega na tym, że oczyszczając organizm nie tylko pomaga zrzucić zbędne kilogramy i schudnąć, ale także pomaga pozbyć się wielu schorzeń. Dieta ta jest także doskonałym wprowadzeniem do zdrowego żywienia. Dieta dr Dąbrowskiej jest rodzajem głodówki, której celem jest uruchomienie trawienia wewnętrznego. W pierwszej fazie doskonale oczyszcza ona organizm z toksyn i metali ciężkich, przywracając tym samym sprawne działanie organizmu. Dietę Dąbrowskiej powinno stosować się od 2 do 6 tygodni. W trakcie jej trwania należy spożywać warzywa i owoce, w postaci surowej, kwaszonej lub gotowanej. Z poszczególnych produktów można przyrządzać m.in. soki i zupy, jednakże bez dodatku cukru, tłuszczu i soli. Stosując dietę Dąbrowskiej należy zaplanować 3 posiłki, najlepiej o godzinie 9, 14 i 19. Jeśli między posiłkami pojawi się głód, można sięgnąć po jabłko, napić się wody lub soku. Warto pamiętać też o tym, aby każdy dzień zaczynać od wypicia wody mineralnej z plastrem cytryny.

Dozwolone warzywa i owoce

OWOCE: jabłka, cytryny, kiwi, pomarańcze, grejpfruty

WARZYWA: buraki, marchew, seler, pietruszka, rzodkiew, rzepa, chrzan, cebula, por, czosnek, kapusta biała, czerwona i włoska, brukselka, brokuł, kalafior, kalarepa, sałata, koper, szpinak, cykoria, dynia, kabaczek, cukinia, bakłażan, ogórek, pomidor, papryka, fasolka szparagowa, szparagi, zielony groszek, zioła

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.