pinterest
pinterest

Każdemu z nas od czasu do czasu przydaje się skuteczna dieta oczyszczająca, która pozwala pozbyć się z organizmu wszelkich toksyn i zanieczyszczeń. Dzięki takiej diecie mamy szansę na nowo poczuć się dobrze i lekko. Dzięki diecie oczyszczającej mamy szansę pozbyć się męczących wzdęć i innych problemów związanych z układem pokarmowym.

Mało kto wie, że dieta oczyszczająca  ma pozytywny wpływ także na naszą cerę, która po jej zastosowaniu staje się bardziej promienna i pozbawiona niedoskonałości.

Po dietę oczyszczającą możecie sięgnąć zawsze, kiedy tylko czujecie się ociężali, przejedzeni, itp. Jest ona doskonałym lekarstwem po wszelkiego rodzaju świętach, imprezach i spotkaniach rodzinnych, w trakcie których nie oszczędzaliście się i sięgaliście po wszystko, na co tylko mieliście ochotę.

Pamiętajcie tylko o jednym – dieta oczyszczająca działa cuda, ale nie można stosować jej zbyt często!

Jakie są założenia diety?

W trakcie stosowania 3-dniowej diety oczyszczającej należy zrezygnować z soli, cukry, kawy, czarnej herbaty i alkoholu. Nie można też sięgać po nikotynę, a więc papierosy. Dzięki takiemu postowi, organizm łatwiej pozbędzie się toksyn z organizmu. Bardzo ważne w trakcie stosowania diety jest picie niegazowanej wody mineralnej. To właśnie ona powinna być podstawą menu. Wodę należy wypijać w ilości od 3 do 4 litrów. Kolejną złotą zasadą diety oczyszczającej, która może wydać się wam nieco dziwna jest branie prysznica przynajmniej 3 razy dziennie. Dlaczego? Bo w ten sposób oczyścicie ciało z wydalanych przez nie zanieczyszczeń.

Jakich efektów można się spodziewać po 3 dietetycznych dniach?

Jedną z zalet diety jest zgubienie kilku zbędnych kilogramów. W trakcie 3 dni, można pozbyć się nawet do 3kg. Dużym atutem diety jest również to, że poprawia ona samopoczucie i urodę. Co za tym idzie, będziecie nie tylko lepiej się czuć, ale i lepiej wyglądać.

Jak powinno wyglądać menu w 3-dniowej diecie oczyszczającej?

Pierwszy dzień diety to: śniadanie składające się ze szklanki ciepłej herbaty ziołowej, drugie śniadanie składające się ze szklanki soku owocowego lub warzywnego, lunch składający się ze szklanki wywaru z włoszczyzny, podwieczorek, na który składa się herbata ziołowa oraz kolacja złożona ze szklanki soku z ulubionych owoców lub warzyw.

Drugi dzień diety to: śniadanie składające się z jabłka i szklanki ziołowej herbaty posłodzonej miodem, drugie śniadanie składające się ze szklanki soku warzywnego lub owocowego, lunch, który zakłada szklankę gorącego wywaru z włoszczyzny, podwieczorek, na który składa się szklanka ziołowej herbaty oraz kolacja złożona ze szklanki soku owocowego lub warzywnego.

Dzień trzeci to: śniadanie składające się z 10 suszonych śliwek, drugie śniadanie w postaci szklanki soku z owoców lub warzyw, lunch składający się z surówki ze świeżych warzyw, podwieczorek w postaci jabłka i kolacja w postaci szklanki soku owocowego (warzywnego) lub wywaru z włoszczyzny

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.