Żywienie kotów sterylizowanych

żywienie kotów sterylizowanych

Dziś będzie trochę nietypowo, bo o żywieniu kotów sterylizowanych. Wielu właścicieli takich kotów słyszało, że po zabiegu, dieta ich pupila musi być nieco inna, niż była wcześniej. Niestety… większość z tych właścicieli nie do końca wie, co to dokładnie oznacza. Dlatego też w dzisiejszym poście zajmiemy się tym tematem. 

Zacznijmy od tego, że żywienie kotów sterylizowanych nie jest tak skomplikowane, jak się niektórym wydaje. Wystarczy tylko pamiętać o mniejszej kaloryczności poszczególnych posiłków i lepszej jakości karmie. Najważniejsza zasada w żywieniu kotów sterylizowanych brzmi: 30% mniej jedzenia. Dlaczego? Bo koty sterylizowane mają nieco wolniejszy metabolizm i tym samym większe skłonności do tycia. Tylko dzięki mniejsze kaloryczności jedzenia, pupile sterylizowane mają szansę zachować prawidłową wagę i nie stać się otyłe.

Poza odpowiednią karmą, ważne jest także samo podawanie jedzenia. Pamiętajcie, aby posiłki podawać zawsze o stałych porach. Nigdy nie pozwalajcie pupilowi podjadać i dojadać. Sami z siebie nie serwujcie im domowych specjałów. Uwierzcie, że specjalistyczna karma dla kotów sterylizowanych w zupełności wystarczy.

Na rynku dostępnych jest wiele karm dla kotów sterylizowanych. Którą z nich wybrać? Na pewno taką, która ma niską zawartość tłuszczu i co za tym idzie, znacznie obniżoną kaloryczność. Na pewno taką, która zawiera odpowiedni poziom witamin i minerałów. Nie zaszkodzi wybrać karmy z L-karnityną, która wspomaga spalanie tłuszczu i pomaga zamienić tłuszcz na energię.

PURINA - karma dla kotów sterylizowanych
PURINA – karma dla kotów sterylizowanych

Która karma dla kotów sterylizowanych jest godna polecenia? Zarówno lekarze, jak i szczęśliwi posiadacze kotów polecają karmę PURINA PRO PLAN STERILISED. Łączy ona w sobie wszystkie niezbędne składniki odżywcze, w tym witaminy A, C i E. Karma PURINA zawiera również niezbędne w codziennej diecie kota kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6.

PURINA – karma dla kotów sterylizowanych doskonale wspiera zdrowie nerek, pomaga chronić zęby przed osadzaniem się płytki i kamienia nazębnego, pozwala utrzymać zdrowie dróg moczowych, które u kotów sterylizowanych są bardziej narażone na wystąpienie infekcji, a także pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.