Żywienie kotów sterylizowanych

żywienie kotów sterylizowanych

Dziś będzie trochę nietypowo, bo o żywieniu kotów sterylizowanych. Wielu właścicieli takich kotów słyszało, że po zabiegu, dieta ich pupila musi być nieco inna, niż była wcześniej. Niestety… większość z tych właścicieli nie do końca wie, co to dokładnie oznacza. Dlatego też w dzisiejszym poście zajmiemy się tym tematem. 

Zacznijmy od tego, że żywienie kotów sterylizowanych nie jest tak skomplikowane, jak się niektórym wydaje. Wystarczy tylko pamiętać o mniejszej kaloryczności poszczególnych posiłków i lepszej jakości karmie. Najważniejsza zasada w żywieniu kotów sterylizowanych brzmi: 30% mniej jedzenia. Dlaczego? Bo koty sterylizowane mają nieco wolniejszy metabolizm i tym samym większe skłonności do tycia. Tylko dzięki mniejsze kaloryczności jedzenia, pupile sterylizowane mają szansę zachować prawidłową wagę i nie stać się otyłe.

Poza odpowiednią karmą, ważne jest także samo podawanie jedzenia. Pamiętajcie, aby posiłki podawać zawsze o stałych porach. Nigdy nie pozwalajcie pupilowi podjadać i dojadać. Sami z siebie nie serwujcie im domowych specjałów. Uwierzcie, że specjalistyczna karma dla kotów sterylizowanych w zupełności wystarczy.

Na rynku dostępnych jest wiele karm dla kotów sterylizowanych. Którą z nich wybrać? Na pewno taką, która ma niską zawartość tłuszczu i co za tym idzie, znacznie obniżoną kaloryczność. Na pewno taką, która zawiera odpowiedni poziom witamin i minerałów. Nie zaszkodzi wybrać karmy z L-karnityną, która wspomaga spalanie tłuszczu i pomaga zamienić tłuszcz na energię.

PURINA - karma dla kotów sterylizowanych
PURINA – karma dla kotów sterylizowanych

Która karma dla kotów sterylizowanych jest godna polecenia? Zarówno lekarze, jak i szczęśliwi posiadacze kotów polecają karmę PURINA PRO PLAN STERILISED. Łączy ona w sobie wszystkie niezbędne składniki odżywcze, w tym witaminy A, C i E. Karma PURINA zawiera również niezbędne w codziennej diecie kota kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6.

PURINA – karma dla kotów sterylizowanych doskonale wspiera zdrowie nerek, pomaga chronić zęby przed osadzaniem się płytki i kamienia nazębnego, pozwala utrzymać zdrowie dróg moczowych, które u kotów sterylizowanych są bardziej narażone na wystąpienie infekcji, a także pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

 

 

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.