Cierpisz na ból brzucha? Sprawdź jak się go pozbyć

Jak leczyć ból brzucha (źródło: pinterest)
Jak leczyć ból brzucha (źródło: pinterest)

Ból brzucha to dolegliwość, która może dopaść każdego z nas. Może być sygnałem niegroźnych zaburzeń pracy przewodu pokarmowego, jak również skutkiem poważnej choroby. Jeśli powtarza się dość często, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Przyczyn bólu brzucha może być wiele. Wśród najczęściej występujących wymienia się: niestrawność w wyniku błędów dietetycznych, kamicę dróg moczowych lub żółciowych, zatrucie, schorzenia wątroby, menstruację oraz niedrożność jelit. I mimo, że dolegliwości bólowe potrafią spędzić sen z powiek, to jednak można z nimi walczyć i co najważniejsze, walkę tę wygrać.

Jak leczyć ból brzucha? Oto kilka sprawdzonych sposobów…

Po pierwsze – domowe sposoby

pinterest
pinterest

Przy niewielkim natężeniu bólu wystarczy na chwilę się położyć i odpocząć. Dobrze jest przyłożyć do brzucha ciepły termofor, który pomoże rozluźnić obkurczone mięśnie. Ulgę przyniesie także herbata bezkofeinowa i akupresura. Niektórzy zalecają spożycie mięty pieprzowej. Napar (płaska łyżeczka suszonych liści zalana szklanką wrzątku) działa rozkurczająco. Jeszcze inni radzą sięgnąć po kminek z rumiankiem. Już pół szklanki takiej herbatki złagodzi bolesne skurcze jelit i zmniejszy wzdęcia. Podobne właściwości ma siemię lniane, które jest także doskonałym lekiem na zgagę.

Jeśli ból brzucha najczęściej pojawia się po zjadanych posiłkach, należy zmienić dietę na bardziej zdrową i lekkostrawną. Warto zadbać też o higienę jedzenia. Zamiast smażonych potraw, sięgajcie po gotowane i duszone. Zamiast po mocną kawę, sięgajcie po zieloną herbatę. Nie zapominajcie też o gotowanych warzywach, zwłaszcza marchewce, która jest bardzo łaskawa dla wrażliwego brzucha i żołądka. Unikajcie surowych owoców i napojów gazowanych. Jedzcie powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs. Unikajcie pośpiechu, nerwowego podjadania między posiłkami i najadania się przed snem.

Po drugie – produkty z apteki

Buscopan tabletki (źródło: www.nabolbrzucha.pl)
Buscopan tabletki (źródło: www.nabolbrzucha.pl)

Obecnie w aptekach dostępnych jest wiele produktów, które pomagają w leczeniu dolegliwości bólowych brzucha. Jeśli wyżej wymienione sposoby radzenia sobie z bólem nie przynoszą pożądanych efektów, warto po nie sięgać. Jednym z takich produktów jest BUSCOPAN – wysoce bezpieczny i skuteczny lek rozkurczowy. Osobiście polecam wam jego stosowanie, gdyż szybko przynosi ulgę w skurczach i bólu brzucha. Jego działanie jest precyzyjnie ukierunkowane na przyczynę bólu, czyli kurcz mięśni. Dużym atutem leku jest to, że zamiast maskowania bólu, działa na przyczynę dolegliwości. W odróżnieniu od innych środków przeciwbólowych, BUSCOPAN działa tylko tam, gdzie pojawia się ból skurczowy i usuwa jego przyczynę.

 

 

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.