źródło: pinterest
źródło: pinterest

Toksyny, które każdego dnia dostają się do naszego organizmu mają bardzo niekorzystny wpływ na jego funkcjonowanie. Toksyny mogą powodować zmęczenie i pogorszenie nastroju. Mogą obniżać pokłady energii, a także wpływać na złą kondycję naszej skóry. Mogą osłabiać włosy i paznokcie. Dobrze oczyszczony z toksyn organizm znacznie lepiej radzi sobie z infekcjami, bakteriami czy spalaniem tłuszczu. Wbrew pozorom, detoks wcale nie jest taką trudną rzeczą jak się wydaje. Wystarczy opanować kilka nowych nawyków i gotowe.

  1. Szklanka wody z cytryną

Szklanka letniej wody z plasterkiem cytryny, wypijana każdego dnia zaraz po przebudzeniu się pomoże oczyścić organizm z toksyn i sprawi, że nasze trawienie znacznie się poprawi. Cytryna bowiem stymuluje i podkręca działanie wątroby, a także pomaga wypłukać zanieczyszczenia z organizmu.

  1. Kakao

Jak się okazuje – czekolada może być nie tylko miłym smakołykiem, ale także sprzymierzeńcem w oczyszczaniu organizmu. Oczywiście bardzo ważny jest rodzaj czekolady. Najlepsze działanie ma czekolada zawierająca minimum 70% kakao. Im więcej kakao, tym lepiej. Zamiast więc czekolady mlecznej, która nie ma żadnych właściwości zdrowotnych, lepiej jest zainwestować w gorzką czekoladę z dużą zawartością kakao.

  1. Przyprawy

Bardzo zbawienny wpływ na nasz organizm wykazują też przyprawy. Najlepsze są: kurkuma, imbir, kmin, cynamon i pieprz kajeński. Produkty te pobudzają procesy trawienne, dzięki czemu organizm lepiej sobie radzi z pozbyciem się toksyn.

  1. Probiotyki

Probiotyki zawarte m.in. w jogurtach, kefirach i innych tego typu produktach pomagają uregulować pracę jelit, a więc przyspieszają proces oczyszczania się organizmu. Osoby, które nie spożywają jogurtów i kefirów, powinny sięgnąć po probiotyki w proszku i dodawać je do spożywanego jedzenia.

  1. Rumianek

Napar rumianku działa bardzo kojąco na nasz organizm. Nie tylko pomaga strawić pozostałości po posiłku, ale także eliminuje nieprzyjemne objawy niestrawności czy przejedzenia. Rumianek wypijany przed snem z kolei ułatwi zasypianie.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.