pinterest
pinterest

Niewłaściwa dieta uboga w błonnik i witaminy to główna przyczyna złego samopoczucia i zaparć. Aby organizm prawidłowo pracował, raz na jakiś czas powinniśmy zaserwować mu oczyszczanie, zwane przez niektórych detoksem. Oczywiście takie oczyszczanie nie powinno trwać zbyt długo. Trzy dni w zupełności wystarczą. 

Trzydniowe oczyszczanie organizmu pozwala oczyścić jelita z zalegających resztek pokarmowych, co sprawia, że czujemy się lżej i bardziej komfortowo. Sprawia, że poprawia się nie tylko nasze samopoczucie, ale i trawienie. I to nie wszystko. Takie krótkotrwałe oczyszczanie organizmu pomoże zmniejszyć obwód w talii, a także „spłaszczyć” brzuch. Pozytywnie wpłynie też na kondycję naszej skóry. Stanie się ona zdrowsza i bardziej promienna. Również wygląd włosów i paznokci ulegnie znacznej poprawie.

Aby oczyszczanie przynosiło zadowalające efekty, powinno być przeprowadzane systematycznie, a więc w regularnych odstępach czasowych. Gdy będziemy porywać się na nie tylko od święta, za bardzo nie pomożemy swojemu organizmowi.

Diet oczyszczających jest obecnie bardzo dużo. Bez problemu więc możemy wybrać taką, która zaspokoi nasze oczekiwania smakowe i sprawi, że nie będziemy chodzić głodni. Bardzo popularne są diety warzywne i owocowe, jak również nabiałowe i na bazie soków. Ja najbardziej lubię dietę, której fundamentem są jabłka.

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Dieta na bazie jabłek

Podstawą diety są jabłka, które tak naprawdę można zjadać w dowolnej ilości. Zawarte w nich pektyny wymiatają z przewodu pokarmowego zalegające resztki i poprawiają pracę trzustki.

Dieta jabłkowa, podobnie z resztą jak wiele innych diet ma swoje założenia, których należy ściśle przestrzegać.

W przypadku oczyszczającej diety jabłkowej, każdego dnia należy na czczo wypić szklankę wody z łyżeczką octu jabłkowego w celu pobudzenia metabolizmu. Poza tym codziennie należy wypijać około 2 litrów płynów – najlepiej w postaci niegazowanej wody mineralnej i ziołowych herbatek.

Ścisła dieta jabłkowa ogranicza się do spożywania samych jabłek i niczego więcej. Dlatego też nie można stosować jej dłużej, niż trzy dni. Pierwszego dnia jemy jabłka w dowolnej ilości, a także wypijamy 3 szklanki naparu z mięty i dowolną ilość wody. Drugiego dnia zjadamy jabłka w dowolnej ilości i wypijamy wodę mineralną również w dowolnej ilości. Trzeciego dnia powtarzamy to samo, a więc przyjmujemy jabłka i wodę w nieograniczonych ilościach.

 

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.