Na zdrowie: woda kokosowa

zdrowa woda kokosowa

Woda kokosowa to prawdziwy hit wśród osób przestrzegających zdrowego odżywiania. To także niemały przebój wśród osób aktywnych, ćwiczących lub biegających. Z powodzeniem zastępuje im sztuczny izotonik. Wody kokosowej nie należy mylić z mleczkiem kokosowym. To dwa różne produkty. W przeciwieństwie do mleczka, woda kokosowa jest uboga w tłuszcze, natomiast zwiera dużo potasu, składników mineralnych oraz witamin.

Woda kokosowa – skład

Wśród składników mineralnych w wodzie kokosowej znajdziemy wspomniany wcześniej potas i wapń. Idealna zawartość cukrów oraz doskonała proporcja glukozy do fruktozy sprawia, że napój ten w odpowiedni sposób nawadnia organizm.

Właściwości wody kokosowej

Czy woda kokosowa różni się od napoju izotonicznego? Przede wszystkim wypita zaraz po treningu nie powoduje mdłości i uczucia pełności w żołądku. Oznacza to, że po wysiłku wypijemy o wiele więcej wody kokosowej niż każdego innego napoju. Tym samym dostarczymy organizmowi odpowiedniego nawodnienia. Przy okazji uzupełnimy utracone podczas wysiłku elektrolity. Z kolei węglowodany obecne w wodzie koksowej pozytywnie wpłyną na odbudowę zasobów glikogenu wykorzystanego podczas ćwiczeń.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.