zdrowa woda kokosowa

Woda kokosowa to prawdziwy hit wśród osób przestrzegających zdrowego odżywiania. To także niemały przebój wśród osób aktywnych, ćwiczących lub biegających. Z powodzeniem zastępuje im sztuczny izotonik. Wody kokosowej nie należy mylić z mleczkiem kokosowym. To dwa różne produkty. W przeciwieństwie do mleczka, woda kokosowa jest uboga w tłuszcze, natomiast zwiera dużo potasu, składników mineralnych oraz witamin.

Woda kokosowa – skład

Wśród składników mineralnych w wodzie kokosowej znajdziemy wspomniany wcześniej potas i wapń. Idealna zawartość cukrów oraz doskonała proporcja glukozy do fruktozy sprawia, że napój ten w odpowiedni sposób nawadnia organizm.

Właściwości wody kokosowej

Czy woda kokosowa różni się od napoju izotonicznego? Przede wszystkim wypita zaraz po treningu nie powoduje mdłości i uczucia pełności w żołądku. Oznacza to, że po wysiłku wypijemy o wiele więcej wody kokosowej niż każdego innego napoju. Tym samym dostarczymy organizmowi odpowiedniego nawodnienia. Przy okazji uzupełnimy utracone podczas wysiłku elektrolity. Z kolei węglowodany obecne w wodzie koksowej pozytywnie wpłyną na odbudowę zasobów glikogenu wykorzystanego podczas ćwiczeń.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.