napis detox wykonany z owoców i warzyw

Ludzki organizm ma to do siebie, że lubi się zanieczyszczać. Niestety, nagromadzone w organizmie toksyny spowalniają pracę organizmu i wywołują szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli przez dłuższy czas czujesz się zmęczony, masz problemy z koncentracją i zasypianiem, miewasz problemy ze skórą, włosami i paznokciami, a do tego cierpisz na zaburzenia układu pokarmowego, masz problemy trawienne i częste wzdęcia to znak, że twój organizm woła o pomoc. Jak oczyścić organizm z toksyn? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak może się niektórym wydawać. Istnieje szereg sposobów na skuteczny, a przede wszystkim bezbolesny detoks organizmu. Oto kilka z nich:

Dieta

Właściwa dieta (tzw. dieta detoks) stosowana przez pewien czas pozwoli oczyścić organizm z trujących toksyn i przywróci jego prawidłowe funkcjonowanie. Taka dieta polega na spożywaniu dań przygotowanych z warzyw i owoców. Warto mieć na uwadze, aby poszczególne posiłki nie miały więcej niż 600 kalorii. W trakcie stosowania detoksu, nie wolno sięgać po kawę, herbatę i alkohol.

Aktywność fizyczna

Ruch to zdrowie. Niby każdy o tym wie, ale większość z nas zapomina o tym, żeby ruszać się systematycznie. Nie musimy od razu zapisywać się na siłownię. Godzinne spacery w zupełności wystarczą. Najważniejsze, aby ruszać się systematycznie i minimum 45 minut dziennie. Chodzi o to, aby tętno zaczęło bić szybciej, bo wtedy pobudzi układ krążenia i prawidłową pracę jelit.

Kuracja ziołowa

Sprawdzonym sposobem wspomagającym układy wydalnicze jest kuracja ziołami. Wystarczy przygotować napary z ziół o właściwościach oczyszczających i moczopędnych. W oczyszczaniu doskonale sprawdzą się napary z mniszka lekarskiego, skrzypu polnego i łopianu większego. Ale uwaga! Oczyszczanie ziołami jest dość długotrwałe i może trwać nawet przez kilka miesięcy.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.