Oczyść swój organizm!

napis detox wykonany z owoców i warzyw

Ludzki organizm ma to do siebie, że lubi się zanieczyszczać. Niestety, nagromadzone w organizmie toksyny spowalniają pracę organizmu i wywołują szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli przez dłuższy czas czujesz się zmęczony, masz problemy z koncentracją i zasypianiem, miewasz problemy ze skórą, włosami i paznokciami, a do tego cierpisz na zaburzenia układu pokarmowego, masz problemy trawienne i częste wzdęcia to znak, że twój organizm woła o pomoc. Jak oczyścić organizm z toksyn? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak może się niektórym wydawać. Istnieje szereg sposobów na skuteczny, a przede wszystkim bezbolesny detoks organizmu. Oto kilka z nich:

Dieta

Właściwa dieta (tzw. dieta detoks) stosowana przez pewien czas pozwoli oczyścić organizm z trujących toksyn i przywróci jego prawidłowe funkcjonowanie. Taka dieta polega na spożywaniu dań przygotowanych z warzyw i owoców. Warto mieć na uwadze, aby poszczególne posiłki nie miały więcej niż 600 kalorii. W trakcie stosowania detoksu, nie wolno sięgać po kawę, herbatę i alkohol.

Aktywność fizyczna

Ruch to zdrowie. Niby każdy o tym wie, ale większość z nas zapomina o tym, żeby ruszać się systematycznie. Nie musimy od razu zapisywać się na siłownię. Godzinne spacery w zupełności wystarczą. Najważniejsze, aby ruszać się systematycznie i minimum 45 minut dziennie. Chodzi o to, aby tętno zaczęło bić szybciej, bo wtedy pobudzi układ krążenia i prawidłową pracę jelit.

Kuracja ziołowa

Sprawdzonym sposobem wspomagającym układy wydalnicze jest kuracja ziołami. Wystarczy przygotować napary z ziół o właściwościach oczyszczających i moczopędnych. W oczyszczaniu doskonale sprawdzą się napary z mniszka lekarskiego, skrzypu polnego i łopianu większego. Ale uwaga! Oczyszczanie ziołami jest dość długotrwałe i może trwać nawet przez kilka miesięcy.

 

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.