Kosmetyki dla mężczyzn, którzy nie boją się spocić

Aktywność fizyczna wymusza na nas szczególne postępowanie podczas dbania o higienę osobistą. Mężczyźni są bardzo podatni na pocenie się i nieprzyjemny zapach z newralgicznych miejsc ciała. W przeciwieństwie do kobiet, wielu mężczyzn nie depiluje miejsc intymnych oraz uważa, że usuwanie włosów spod pach nie jest im potrzebne. Te decyzje obracają się przeciw nim. Skutecznym sposobem na eliminację przykrego zapachu i utrzymanie czystości jest używanie kosmetyków przeznaczonych dla sportowców. Jaki skład oraz działanie powinny mieć dobre kosmetyki dla aktywnych mężczyzn?

Cząsteczki srebra, czyli silver protect

Co jest takiego niezwykłego w cząsteczkach srebra, że od ostatnich 20 lat są promowane w niemal każdym kosmetyku oraz kosmetyki dla mężczyznodzieży dla sportowców? Chodzi o ich ogromną skuteczność w walce z bakteriami i grzybami. Mogą być zarówno wplecione na
stałe w nici odzieży termoaktywnej, poliester oraz inne rodzaje tkanin, jak i umieszczone w żelach do kąpieli i
antyperspirantach. Ciekawe na temat srebra wypowiadają się zespoły badawcze z Europy zachodniej, które stwierdziły, że nadmierne stosowanie cząsteczek srebra może być niebezpieczne dla ludzkiego ciała. Żeby tak się stało musielibyśmy spryskiwać całe ciało antyperspirantem z systemem silver protect oraz nosić termiczne ubrania ze srebrną nitką każdego dnia przez cały rok. To raczej niemożliwe, ale ostrzegam, przed przesadzaniem z tymi kosmetykami. Antyperspiranty skutecznie blokują przykry zapach spod pach. A żele do kąpieli z tym składnikiem potrafią wpłynąć bardzo pozytywnie na redukcję bakterii powodujących problemy skórne. Dlatego ten rodzaj preparatów kosmetycznym powinien znajdować się w każdej torbie sportowej mężczyzny.

Natłuszczanie przesuszonej skóry

kosmetyki
źródło: https://pixabay.com/

Regularne pocenie się na treningach nie musi oznaczać tego, że skóra jest przetłuszczona. Używanie silnych środków wysuszających podczas prysznicu może spowodować przesuszenie skóry. Takimi środkami są między innymi mydła z nanosrebrem, mydła siarkowe oraz częste stosowanie silnych antyperspirantów i blokerów potu. Jednym ze sposobów natłuszczenia skóry jest regularne stosowanie kremów około 20 minut po prysznicu. Kremy marki Nivea są neutralne dla skóry. Stosują je miliony ludzi na całym świecie. W przypadku odczynów alergicznych można zainwestować w dużo droższe mydła wykonane z oliwek z dodatkiem olejku laurynowego. Jego pozytywne działanie na skórę trądzikową potwierdzają najlepsi lekarze dermatolodzy. Można zastąpić nim wszystkie kosmetyki myjące w razie wystąpienia odczynów alergicznych.

Kremy nawilżające i natłuszczające suchą skórę oraz kosmetyki z drobinkami srebra to jedyne preparaty, jakie powinny znaleźć się w męskiej łazience i torbie sportowej. Pozostałe kosmetyki są wyborem indywidualnym i wiążą się z typem skóry oraz jej podatnością na zaczerwienienia i zmiany trądzikowe.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.