Uzdrowiska Ziemi Kłodzkiej – błogi spokój i lecznicze wody mineralne

Jest takie miejsce na mapie Polski, gdzie czas płynie wolnej, życie staje się piękniejsze, a wypoczynek przynosi radość i zadowolenie.

wody termalne
źródło: Pinterest

Tym miejscem jest Ziemia Kłodzka – obszar niezwykle atrakcyjny turystycznie, słynący z czystego powietrza, łagodnego klimatu, wspaniałych szlaków turystycznych, unikatowych w skali europejskiej miejsc (Góry Stołowe, Masyw Śnieżnika), urokliwych miasteczek oraz leczniczych wód mineralnych.

Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj powstały liczne uzdrowiska i sanatoria, które znane są w całym kraju. Najpopularniejsze z nich to te w Dusznikach, Kudowie, Lądku i Polanicy Zdroju. Miasta te uwodzą przepięknymi krajobrazami górskimi, pięknymi parkami zdrojowymi oraz licznymi zabytkami, wśród których warto wymienić Młyn Papierniczy z XVI w., Kościół św. Piotra i Pawła z zabytkową amboną w kształcie wieloryba (Duszniki Zdrój), Kaplicę Czaszek i Ruchomą Szopkę (Kudowa Zdrój), a także most św. Jana (Lądek Zdrój).

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.