Uzdrowiska Ziemi Kłodzkiej – błogi spokój i lecznicze wody mineralne

Jest takie miejsce na mapie Polski, gdzie czas płynie wolnej, życie staje się piękniejsze, a wypoczynek przynosi radość i zadowolenie.

wody termalne
źródło: Pinterest

Tym miejscem jest Ziemia Kłodzka – obszar niezwykle atrakcyjny turystycznie, słynący z czystego powietrza, łagodnego klimatu, wspaniałych szlaków turystycznych, unikatowych w skali europejskiej miejsc (Góry Stołowe, Masyw Śnieżnika), urokliwych miasteczek oraz leczniczych wód mineralnych.

Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj powstały liczne uzdrowiska i sanatoria, które znane są w całym kraju. Najpopularniejsze z nich to te w Dusznikach, Kudowie, Lądku i Polanicy Zdroju. Miasta te uwodzą przepięknymi krajobrazami górskimi, pięknymi parkami zdrojowymi oraz licznymi zabytkami, wśród których warto wymienić Młyn Papierniczy z XVI w., Kościół św. Piotra i Pawła z zabytkową amboną w kształcie wieloryba (Duszniki Zdrój), Kaplicę Czaszek i Ruchomą Szopkę (Kudowa Zdrój), a także most św. Jana (Lądek Zdrój).

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.