Nadwaga i redukcja wchłaniania tłuszczów z diety

Co tak naprawdę powoduje nadwagę? Czynników jest tak wiele, że trudno jednoznacznie określić, że każdy człowieka ma ten sam problem. Obecnie mówi się o leczeniu nadwagi. Tak naprawdę nigdy nie powinniśmy do niej doprowadzić. To nasze zaniedbanie powoduje tycie. I przede wszystkim są to dwa czynniki, które każdy leniwy człowiek przeklina pod nosem. Chodzi o aktywność fizyczną i właściwe odżywianie.

bieganie
źródło: https://pixabay.com/pl/

Właściwie żywienie w pojęciu ogólnym

Organizm ma swoje potrzeby. Jedną z potrzeb może być zjedzenie o poranku 10 jajek i niczym złym będzie umożliwienie mu takiego jedzenia. Może się to wydawać dziwne, ale każdy człowiek jest inny. Najważniejsze jest tak naprawdę kierowanie się kilkoma ogólnymi punktami zdrowia by nie odłożyć zbyt dużo tłuszczu. Po pierwsze bądź aktywny w ciągu dnia i uprawiaj sport przez 3 godziny tygodniowo. Druga rzecz, to zaspokajanie głodu ciała a nie mózgu. Jeżeli pchacie w siebie mnóstwo jedzenia do momentu rozepchania żołądka nie dziwcie się, że tyjecie. Jemy tyle by zaspokoić głód i ani grama więcej. Trzecia rzecz, to wybieranie mniejszego zła. Czyli zamiast wędliny lepiej kupić pierś z kurczaka. A decydując się na wyjście z domu na obiad idźmy do baru z klasycznym obiadem nie do MC Donalda. Ostatnia rzecz, to picie wody, która powinna stanowić rytuał między posiłkami. Nigdy nie pijemy w czasie jedzenia i po jedzeniu. To najgorsze co możecie zrobić swojemu żołądkowi.

Tłuszcze vs węglowodany

banany
źródło: https://pixabay.com/pl/

Każdemu szkodzą węglowodany rafinowane i cukry proste w dużej ilości. Ale są ludzie, którzy narzekają na dużą ilość tłuszczu w diecie i cholesterol. Oni mogą spróbować preparatu o nazwie calominal by zredukować wchłanianie tych substancji (sprawdź). Jednak po pewnym czasie trzeba zająć się swoim żywieniem i ciałem, bo cholesterol jest niezbędny dla zdrowia. A jego ciągłe ograniczanie sprawi, że więcej problemów zdrowotnych przyjdzie do nas zamiast odejść. Redukcja kalorii ze spożywanych tłuszczów jest bardzo skuteczna w odchudzaniu. Ale niezbyt dobra dla zdrowia na dłuższa metę. Dlatego taką strategię stosujemy tylko po to by zredukować wagę. Węglowodany nie mogą być tak łatwo zredukowane suplementami czy lekami. Trzeba zająć się swoją dietą i wyeliminować je często do poziomu 60-70g na cały dzień. Brakujące kalorie uzupełniamy białkiem i tłuszczem najlepiej roślinnym i zwierzęcym w podobnych proporcjach.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.