Mleko Nan Pro Ha 1 na alergie pokarmowe i problemy z brzuszkiem

Alergie pokarmowe to prawdziwa zmora dzisiejszych czasów. Coraz więcej maluchów rodzi się z nietolerancjami pokarmowymi. Ryzyko wystąpienia alergii wzrasta w momencie, kiedy rodzice dziecka lub przynajmniej jeden z rodziców jest alergikiem. Radzenie sobie z alergią pokarmową nie należy do najprostszych i bywa prawdziwym wyzwaniem. Aby maluch rozwijał się zdrowo, rodzice zmuszeni są do stosowania restrykcyjnych diet. O ile w późniejszym wieku (gdy dziecko ma te kilka lat) nie jest to takie trudne, o tyle staje się Mount Everestem żywienia w przypadku niemowlaków. Bo przecież trudno jest modyfikować dietę malucha, jeśli ten ma zaledwie parę miesięcy i żywi się wyłącznie mlekiem.

Pierwsze objawy alergii pokarmowej

Dziecko nie powie nam, że coś je boli, coś mu dokucza, źle się czuje. Dlatego tak ważne jest obserwowanie pociechy od pierwszych chwil jej życia. Ciągłe kolki, regularne ulewanie, do tego rozdrażnienie, kłopoty ze snem czy wysypka – to wszystko może wskazywać na alergię pokarmową. Mały alergik, którego uczula zwykłe mleko będzie miał nie tylko czerwone plamki i grudki na ciele, ale także będzie cierpiał na przewlekłe biegunki. Jeśli u Twojego dziecka wystąpią tego typu objawy, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem pediatrą. Na pewno konieczna będzie zmiana mleka z tradycyjnego na mleko z hydrolizowanym białkiem (hipoalergiczne).

Dieta eliminacyjna matki i mleko modyfikowane

Jeżeli mama karmi dziecko piersią, to dziecko mogą uczulać niektóre składniki obecne w jej pożywieniu. Niezmiernie ważne jest zatem wyeliminowanie z diety produktów, które mogą być przyczyną alergii u dziecka. Są to m.in. cytrusy, mleko krowie, ryby. Niepokojące objawy mogą pojawić się również u dzieci, które od pierwszych dni życia karmione są mlekiem modyfikowanym. W tym przypadku należy jak najszybciej zmienić mieszankę, np. na NAN Pro HA 1. Zawiera ona aktywne kultury bakterii, kwasy tłuszczowe i inne składniki niezbędne w żywieniu niemowląt w pierwszych miesiącach życia. NAN Pro HA 1 jest także idealnym rozwiązaniem dla dzieci zdrowych, u których istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia alergii na białko mleka krowiego (np. gdy jeden z członków rodziny jest alergikiem), a które z różnych przyczyn nie mogą być karmione piersią.

Mleko NAN Pro HA 1 – opinie

NAN Pro HA 1 jest modyfikowanym mlekiem początkowym, które składa się z unikalnej kompozycji składników. Tego typu mleko zawiera bifidus BL – naturalne, aktywne kultury Bifidobacterium lactis, Opti Pro HA – wysokiej jakości hydrolizowane białko, LC PUFA – dodane LCPUFA (długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe). Liczne opinie na temat mleka NAN Pro HA 1 potwierdzają, że jest ono bardzo skuteczne i świetnie sprawdza się w przypadku alergii pokarmowych, minimalizując lub całkowicie eliminując nieprzyjemne jej objawy, jak wzdęcia, bóle brzuszka czy kolki. Na temat mleka NAN Pro HA 1 opinie potwierdzają również, że jest ono szalenie pożywne i dobrze tolerowane przez małych alergików (sprawdź). Większość mam przyznaje, że ich pociechy najadają się tym mlekiem, co nie zawsze jest takie oczywiste w przypadku innych mlek modyfikowanych. Poza tym, mleko to jest łatwe i nieskomplikowane w przygotowaniu, co znacznie ułatwia codzienne żywienie malucha ze skłonnością do alergii.

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.