Jedzenie, które spala tłuszcz (źródło: pinterest)
Jedzenie, które spala tłuszcz (źródło: pinterest)

Piękna, smukła i zdrowa sylwetka to marzenie każdej z nas. Większości wydaje się, że w celu osiągnięcia wymarzonych wymiarów trzeba godzinami męczyć się na siłowni, wylewać z siebie siódme poty, a do tego rezygnować ze wszystkiego co dobre. Okazuje się jednak, że nie tylko odpowiednio dobrane ćwiczenia pomagają nam chudnąć. Również niektóre produkty spożywcze przyczyniają się do spalania niechcianego tłuszczyku.

Nie ma chyba lepszej wiadomości od tej, że jedzenie pomaga chudnąć. I mimo, że brzmi to ciut nierealnie, to jednak jest rzeczywistością. Wiele smacznych produktów żywnościowych posiada właściwości, wobec których tłuszczyk nie ma szans. Jakie to produkty?

Po pierwsze – awokado

Mimo, że wydaje się owocem dość kalorycznym, to jednak jest jednym z najsilniejszych pogromców tłuszczu. Zwiększa metabolizm, a do tego blokuje hormony odpowiedzialne za gromadzenie się tkanki tłuszczowej w organizmie.

Po drugie – cynamon

Nie dość, że rozgrzewa organizm, to na dodatek pomaga walczyć z tłuszczykiem. Jako transporter glukozy do komórek, hamuje magazynowanie tłuszczu w postaci tkanki. Aby cynamon przyniósł oczekiwane efekty, należy jeść go w ilości przynajmniej ćwierć małej łyżeczki dziennie.

Po trzecie – kawa

Mała czarna nie tylko pobudza nas do życia i dodaje energii, ale także stymuluje adrenalinę, która to pomaga w spalaniu tłuszczu. Aby kawa dała oczekiwane rezultaty i spisała się ze swojego zadania na medal, nie może być ani słodzona, ani ulepszana mleczkiem.

Po czwarte – orzechy brazylijskie

Są nie tylko świetną i smaczną przekąską, ale także niezbędnym elementem w diecie oczyszczającej. Poprawiają metabolizm i usuwają z organizmu niezdrowe toksyny. Zapobiegają też powstawaniu pomarańczowej skórki, nazywanej cellulitem.

Po piąte – łosoś

Jako przedstawiciel kwasów omega-3 przyczynia się do usuwania tkanki tłuszczowej z talii. Poza tym, doskonale przyspiesza metabolizm.

Po szóste – oliwa z oliwek

Spożywana regularnie, aczkolwiek z umiarem, zapobiega atakom wilczego głodu i wzmacnia procesy spalania tłuszczu.

Po siódme – olej kokosowy

Mało kto wie, że ten smaczny dodatek do dań bierze czynny udział w spalaniu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Dzięki temu, że jest szybko konwertowany w energię, nie odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej, a poza tym reguluje tempo przemiany materii. Przeprowadzone badania udowodniły, że tłuszcz kokosowy to jeden z lepszych sojuszników w walce z nadwagą.

Po ósme – owoce jagodowe

Jagody, borówki, jeżyny i maliny posiadają substancje regulujące pracę przewodu pokarmowego. Przyspieszają spalanie tłuszczu, a także regulują metabolizm. Dzięki zawartości błonnika pokarmowego czynnie pomagają w walce o szczuplejszą sylwetkę.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.