Dlaczego warto jeść banany

Banan to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych owoców egzotycznych. Lubimy raczyć się nim w koktajlach, sałatkach owocowych. Lubimy dodawać go do jogurtu, placuszków śniadaniowych. Lubimy zajadać się nim w naturalnej postaci. Banany są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim szalenie zdrowe. Obfitują w błonnik i trzy cukry – glukozę, sacharozę i fruktozę, dzięki którym zwiększają poziom energii. Banany zwalczają depresję, wpływają na bystrość umysłu, łagodzą poranne mdłości, chronią przed nowotworem nerek, cukrzycą, osteoporozą i ślepotą. Mogą również leczyć swędzenie wywołane ugryzieniem komara. Dlaczego jeszcze warto sięgać po banany?

  1. Zawierają potas

Dzięki, że temu zawierają potas, banany korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu krwionośnego, regulują pracę serca i pomagają utrzymać ciśnienie krwi na właściwym poziomie. Potas zawarty w bananach zmniejsza także wydalanie wapnia z moczem i chroni przed osteoporozą.

  1. Zawierają dużo witamin i minerałów

Banany zawierają duże ilości witaminy B6, która sprzyja produkcji krwi. Ponadto, znajdziemy w nich witaminę C, mangan i magnez.

  1. Wpływają na dobry nastrój

Banany pomagają podnieść poziom serotoniny, dzięki czemu wpływają na dobre samopoczucie i dobry nastrój. Zwalczają stres i negatywne skutki długotrwałego napięcia.

  1. Dbają o żołądek

Banany działają ochronnie na błonę śluzową żołądka, dzięki czemu chronią przed wieloma chorobami żołądka, w tym wrzodami.

  1. Dbają o urodę

Banany doskonale sprawdzają się w leczeniu wszelkich niedoskonałości skórnych. Są pomocne w leczeniu trądziku i łuszczycy. Ponadto, stosowane zewnętrznie pomagają wybielić zęby.

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.