Sposoby na płaski brzuch

płaski brzuch

W jednym z ostatnich postów pisałam wam, jakie produkty zapewnią płaski brzuch. Dziś poniekąd wrócimy do tematu i powiemy sobie, co jeszcze robić aby brzuch był płaski. Bo przecież zbliża się sezon bikini i fajnie byłoby zaprezentować się bez żadnych kompleksów w modnych stroju kąpielowym. Pamiętaj, że ćwiczenia nie są aż tak ważne jak właściwe jedzenie. To w kuchni robimy ładny brzuch. Ćwiczenia stanowią zaledwie skromny dodatek do diety.

Co pomoże uzyskać płaski brzuch?

  1. Rewolucje żywieniowe zacznij od tego aby wypracować regularność spożywanych posiłków. Jedz częściej a mniej. Dzięki temu unikniesz przejedzenia i efektu wzdętego brzucha. Jedz 3 większe posiłki (śniadanie, obiad, kolację) oraz 3 mniejsze przekąski. Jedząc o stałych godzinach, utrzymasz poziom cukru na stałym poziomie, dzięki czemu unikniesz podjadania.
  2. Staraj się ograniczyć, a najlepiej na zawsze pożegnaj się z solonymi potrawami. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, co skutkuje większym obwodem brzucha i niechcianymi boczkami. Zamiast soli, używaj ziół. Równie dobrze podkręcą smak potraw, a dodatkowo nie będą powodować zatrzymywania wody.
  3. Unikaj żucia gumy. Nie dlatego, że guma ma kalorie, ale dlatego, że żując gumę połykasz powietrze, co skutkuje wzdęciami brzucha.
  4. Nie najadaj się przed snem. Staraj się jeść minimum 2 godziny przed położeniem się do łóżka. W ten sposób twój organizm będzie mógł sprawnie strawić kolację i nic nie odłoży się w okolicach brzucha.
  5. Masuj brzuch każdego dnia rano lub przed położenie się spać. To przyspieszy odchudzanie partii brzucha. Aby osiągnąć lepsze efekty, do masażu stosuj kremy z kofeiną lub algami morskimi.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.