Zielone koktajle i ich magiczna moc – cz.2

zielone koktajle działanie

W ostatnim poście pisałam wam o zielonych koktajlach. Dziś znów wrócę do tematu i przedstawię kolejne zalety płynące z ich picia. Bo zielone koktajle pić warto. Przede wszystkim dlatego, że genialnie oczyszczają organizm, dodają energii oraz mocy. Poza tym, wpływają na naszą kondycję, piękną skórę i włosy. Do tego poprawiają pamięć i koncentrację oraz dbają o zdrowie narządów wewnętrznych. Co jeszcze?

Pobudzają i dodają mocy

Zielone koktajle na bazie warzyw i owoców to najlepsze rozwiązanie na dzień dobry. Lepsze nić kawa. Taki koktajl skutecznie stawia na nogi i od razu dodaje mocy. Do przygotowania pobudki idealnej możesz wykorzystać yerba matę, po­krzy­wę i sprosz­ko­wa­ne li­ście mo­rin­ga. Te ostat­nie za­pew­nią ci ogrom­ną dawkę chlo­ro­fi­lu, a do tego ponad 90 sub­stan­cji od­żyw­czych. To świet­na por­cja ener­gii, nie tylko o po­ran­ku. Po­dob­nie za­dzia­ła sok z po­krzy­wy, na bazie któ­re­go mo­żesz przy­rzą­dzić swój kok­tajl. Do­rzuć do tego sa­ła­tę rzym­ską, która poprawi ci na­strój.

Oczyszczają organizm z toksyn

Udo­wod­nio­no, że kok­taj­le na bazie wa­rzyw i owo­ców świet­nie wpi­su­ją się w oczysz­cza­ją­ce diety. Uspraw­nia­ją de­tok­sy­ka­cję ca­łe­go or­ga­ni­zmu, ale pod jed­nym wa­run­kiem. Musi być w nich do­da­tek choć jed­ne­go zie­lo­ne­go pro­duk­tu. Do przygotowania oczyszczającego koktajlu warto wykorzystać szpinak, jarmuż lub natkę pietruszki. Szczególnie ta ostatnia jest bardzo cenna ze względu na dużą ilość witaminy C. Dla osłody możesz dodać plasterek ananasa, pomarańczę lub banana. Jabłko też sprawdzi się dobrze w tym zestawie. Tego typu koktajl zadziała antyoksydacyjnie i ener­ge­ty­zu­ją­co na twoją skórę.

Likwidują nieprzyjemne uczucie przejedzenia

Zielone koktajle to świetny lek na przejedzenie. Wystarczy zmiksować ulubione warzywa z dodatkiem ziół i gotowe. Jakie zioła sprawdzą się najlepiej? Przede wszystkim mięta, która dzia­ła znie­czu­la­ją­co na układ po­kar­mo­wy, świet­nie oczysz­cza or­ga­nizm i przy­spie­sza tra­wie­nie. Poza tym pokrzywa, rumianek i ostropest. Tego typu zielony koktajl uspokoi układ trawienny i będzie dla niego dużą ulgą.

Oczyszczają skórę

Nie wiem czy wiesz, ale zielone koktajle to świetny „kosmetyk”. Zbawienne działa na skórę, pomaga ją oczyścić, dodaje blasku i zapewnia odpowiednie odżywienie. Na skórę idealny będzie mix przygotowany ze szpinaku, natki pietruszki, sałaty i liści rzodkiewki. Warto wykorzystać również sok z aloesu, który idealnie dotlenia, pobudza pro­duk­cję ko­la­ge­nu oraz wspo­ma­ga le­cze­nie trą­dzi­ku. Re­ge­ne­ru­ją­co na skórę za­dzia­ła także szczaw, cu­ki­nia, sok z trawy psze­nicz­nej.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.