Ból brzucha po przejedzeniu

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu czuł się tak, jakby miał w brzuchu balon. To skutek przejedzenia. Wzdęciom bardzo często towarzyszy ucisk z prawej strony pod żebrami – to wątroba daje o sobie znać. Raz po raz może pojawić się też kolka jelitowa, która objawia się napadowym i ostrym bólem w dolnej części brzucha. Niestety niektóre potrawy, zwłaszcza te tłuste i smażone nie są łaskawe dla naszego układu pokarmowego. 

Przyznaję, że od czasu do czasu boli mnie brzuch z przejedzenia. Zazwyczaj dzieje się tak, kiedy jadę do mamy lub idę do przyjaciół na grilla. Zawsze sobie obiecuję, że tym razem nie rzucę się na wszystko, co jest na stole. Zawsze na obietnicach się kończy…

boli mnie brzuch
Gdy boli mnie brzuch zażywam No-Spę

Dobra wiadomość w tym wszystkim jest jednak taka, że z bólem brzucha spowodowanym przejedzeniem można sobie szybko poradzić. Pierwszym, co można zrobić jest przyłożenie termoforu wypełnionego ciepłą wodą do brzucha. W momencie kiedy boli mnie brzuch, taki ciepły kompres jest prawdziwym wybawieniem. Należy pozostawić go na brzuchu na około 15-20 minut. Po tym czasie dyskomfort sam mija. Dobrze jest także wykonać delikatny masaż brzucha. Brzuch należy masować zawsze zgodnie ze wskazówkami zegara przez około 10 minut.

Ulgę w dyskomforcie spowodowanym przejedzeniem zapewnią też niektóre zioła, a dokładniej rzecz ujmując napary z nich przygotowane. Pomocne będą te o działaniu wiatropędnym, jak anyż, koper i kminek. Pomocna będzie również mięta, która złagodzi ból. Godnym wypróbowania jest także napar z imbiru lub po prostu gorzka herbata. Najważniejsze, aby jednego i drugiego nie słodzić cukrem ani słodzikiem, bo wówczas uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego.

No-Spa Comfort (źródło: www.no-spa.pl)
No-Spa Comfort (źródło: www.no-spa.pl)

Pod ręką warto mieć również tabletki o działaniu rozkurczowym, które pomogą rozprawić się z bólem i nieprzyjemnymi wzdęciami. Godna polecenia jest No-Spa, która działa rozkurczowo i dokładnie w miejscu bólu, a do tego jest bezpieczna dla organizmu i nie powoduje skutków ubocznych. Z No-Spą pod ręką żaden ból, nawet ten spowodowany przejedzeniem, nie będzie nam straszny!

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.