Relaksacyjne małe co nie co, czyli weekend w Spa

Weekend Spa (źródło: pinterest)
Weekend Spa (źródło: pinterest)

Nie da się ukryć, że tempo życia w dzisiejszych czasach jest zawrotne. Coraz mniej śpimy, a coraz więcej pracujemy. Coraz więcej mamy też obowiązków w domu. Jesteśmy bardziej zestresowani, znerwicowani i zmęczeni, co z kolei odbija się na naszym samopoczuciu i zdrowiu. I nawet gdybyśmy zadbali o przysłowiowe 15 minut snu w ciągu dnia, nie zregenerujemy organizmu tak, jakbyśmy tego chcieli. Jedynym rozwiązaniem na naładowanie akumulatorów jest pobyt w Spa. Oczywiście nie musimy od razu wyjeżdżać na nie wiadomo jak długo. Jeden weekend Spa w zupełności wystarczy. 

Jeszcze do niedawna myślałam podobnie, jak połowa społeczeństwa, że Spa to fanaberia i zwykła moda. Myślałam tak, póki nie zakosztowałam tego i owego. Nie wiem czy wiedzie, jak bardzo pozytywnie Spa wpływa na nasz organizm. Wszelkie masaże, sesje w jacuzzi czy saunie oraz zabiegi pielęgnacyjno – relaksacyjne nie tylko rozluźniają napięte mięśnie, niwelują bóle kręgosłupa i głowy, ale także przywracają blask naszej skórze. I to nie wszystko.

pinterest

Regularne weekendy Spa pomogą rozprawić się z nadwagą, cellulitem, zmarszczkami i podrażnieniami skóry. Pomogą również złapać równowagę wewnętrzną, którą gdzieś w pędzie zdarza nam się zgubić. I to nie wszystko. Poszczególne zabiegi, jakim poddajemy się w Spa pomagają odżywić i dotlenić mięśnie, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne i wytrzymałe. Pomogą także (zwłaszcza akupresura) uspokoić nerwy, uleczyć bezsenność i stany depresyjne.

 Co by nie mówić, weekend Spa to nie tylko regeneracja duszy i ciała. To także wyśmienita zabawa, na którą każdy z nas powinien przynajmniej od czasu do czasu sobie pozwolić tak, aby przez kolejne dni i miesiące mieć siłę do walki z codziennymi troskami i obowiązkami.

Dokąd warto się wybrać? Najlepiej jak najdalej własnego domu, choć oczywiście nie jest to główna zasada, którą powinniście się kierować wybierając odpowiednie dla siebie Spa. Osobiście mogę wam polecić dwa miejsca: Hotel Głęboczek i Villa Spa w Ciechocinku. Obydwa hotele należą do sieci MPM Hotele Spa, która została stworzona z myślą o ludziach doceniających zdrowy tryb życia.

Weekend Spa w jednym z takich miejsc to doskonała propozycja na wyciszenie się, złapanie oddechu i zregenerowanie sił. Polecam!

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.