Akcja: oczyszczanie organizmu!

Zimą nasz metabolizm znacznie spowalnia, a organizm nie oczyszcza się z toksyn. Aby wspomóc pracę naszego organizmu i tym samym pozbyć się szkodliwych związków chemicznych – musimy zaserwować sobie kurację oczyszczającą. Oczywiście nie musimy od razu uciekać się do głodówek. Mało kto jest w stanie je wytrzymać. Istnieje szereg innych sposobów na skuteczny i bezbolesny detoks organizmu. Jednym z nich jest dieta detoks oparta na świeżych warzywach i owocach. Taka dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną i suplementami zdziała prawdziwe cuda!

Objawy zanieczyszczenia organizmu

Z pewnością zadajesz sobie teraz pytanie: skąd mam wiedzieć, że mój organizm jest zanieczyszczony? Już spieszę z odpowiedzią. Zanieczyszczony toksynami organizm wysyła szereg sygnałów. Jeśli choć jeden z nich dotyczy Ciebie, to znak, że czas na detoks. Do głównych objawów zanieczyszczenia należą:

– długotrwałe uczucie zmęczenia lub silne przemęczenie

– problemy z koncentracją

– problemy z zasypianiem

– problemy ze skórą (pojawiają się wysypki, przebarwienia)

– problemy z włosami i paznokciami

– dziwny zapach ciała

– problemy trawienne (wzdęcia, bóle brzucha)

– opuchnięte lub obrzmiałe nogi

Jak oczyścić organizm?

  1. Dieta detoks

Dieta detoks stosowana przez pewien czas pozwoli oczyścić organizm z trujących toksyn i przywróci jego prawidłowe funkcjonowanie. Taka dieta polega na spożywaniu dań przygotowanych z warzyw i owoców. Warto mieć na uwadze, aby takie posiłki nie miały więcej niż 600 kalorii. W trakcie stosowania detoksu, nie wolno sięgać po kawę, herbatę i alkohol.

  1. Aktywność fizyczna

Ruch to zdrowie. Niby każdy o tym wie, ale większość z nas zapomina o tym, aby ruszać się systematycznie. Nie musimy od razu zapisywać się na siłownię. Godzinne spacery w zupełności wystarczą. Można także zapisać się na basen lub kurs tańca. Najważniejsze, aby ruszać się systematycznie i minimum 45 minut dziennie. Chodzi o to, aby tętno zaczęło bić szybciej, bo wtedy pobudzi układ krążenia i prawidłową pracę jelit.

  1. Kuracja ziołowa

Sprawdzonym sposobem wspomagającym układy wydalnicze jest kuracja ziołami. Wystarczy przygotować napary z ziół o właściwościach oczyszczających i moczopędnych. W oczyszczaniu doskonale sprawdzą się napary z mniszka lekarskiego, skrzypu polnego i łopianu większego. Ale uwaga! Oczyszczanie ziołami jest dość długotrwałe i może trwać nawet przez kilka miesięcy.

  1. Suplementy diety wspomagające detoks organizmu
źródło: hepatil.com
źródło: hepatil.com

Apteki oferują wiele suplementów oczyszczających. Często są to kompleksowe produkty wspomagające funkcjonowanie organizmu, a także wspomagające pracę wątroby. Polecanym suplementem diety jest Hepatil Detox, który wspomaga usuwanie metali ciężkich z organizmu oraz wspiera prawidłową pracę wątroby (kliknij). Hepatil Detox wspiera także wątrobę w detoksykacji czyli kluczowym dla zdrowia procesie oczyszczania organizmu z toksyn. Preparat swoje działanie zawdzięcza połączeniu 3 składników: bogatej w substancje odżywcze algi chlorelli, ekstraktowi z ziela karczocha oraz choliny.

 

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.