Zapalenie pęcherza to nie żart!

źródło: neofuragina.pl
źródło: neofuragina.pl

Zapalenie pęcherza to przypadłość, która częściej dotyka kobiet, aniżeli mężczyzn. Dzieje się tak dlatego, że kobiety mają krótszą cewkę moczową, niż mężczyźni. Na dodatek bezpośrednio sąsiaduje ona z ujściem pochwy i odbytem, gdzie znajduje się wiele drobnoustrojów. Gdy te drobnoustroje dostaną się w niepowołane miejsce, a więc do dróg moczowych, wówczas wywołują stan zapalny.

Niestety… co druga kobieta w swoim życiu zmagała się lub będzie się zmagać z zapaleniem pęcherza. Przypadłość ta jest szalenie niekomfortowa i potrafi obniżyć jakość życia. Jednakże w zapaleniu pęcherza nie chodzi tylko o samą udrękę i uciążliwe objawy związane z chorobą. Trzeba pamiętać, że nieleczone zapalenie pęcherza jest groźne dla naszego zdrowia i może wywołać różne powikłania. Jeśli więc zauważycie niepokojące objawy u siebie, jak najszybciej udajcie się do lekarza.

Objawy zapalenie pęcherza

U większości osób, zapalenie pęcherza objawia się w ten sam sposób. Najbardziej charakterystycznym symptomem jest częstomocz i nagła potrzeba oddawania moczu. Również częste wstawanie do toalety nocą może świadczyć o chorobie. Typowym objawem jest także dyskomfort w trakcie samego oddawania moczu. Większość osób z zapaleniem pęcherza uskarża się na ból i pieczenie podczas siusiania.

U niektórych osób z zapaleniem pęcherza może pojawić się ból w podbrzuszu, a także zmiana koloru i zapachu moczu. Rzadko, ale jednak, może pojawić się wzrost temperatury ciała, który wskazuje na toczący się w organizmie stan zapalny.

Przyczyny zapalenie pęcherza

Oczywiście główną przyczyną zapalenia pęcherza są bakterie, zwłaszcza pałeczki okrężnicy. Jednakże istnieje szereg czynników predysponujących. Wśród nich wymienia się płeć żeńską (o czym wspomniałam wcześniej), zbyt częste stosunki płciowe, zwłaszcza z nowym partnerem. Powstałe w czasie współżycia otarcia błony śluzowej cewki ułatwiają drobnoustrojom wnikanie do organizmu.

Wśród przyczyn zapalanie pęcherza wymienia się także liczne choroby, w tym cukrzycę, uszkodzenie rdzenia kręgowego i otyłość.

U niektórych kobiet, zapalenie pęcherza może być następstwem stosowania antykoncepcji dopochwowej. Dość często wpływ na pojawienie się infekcji dróg moczowych ma także nieodpowiednia higiena intymna lub całkowity jej brak. Na powstanie infekcji wpływ może mieć również stosowanie preparatów plemnikobójczych, używanie perfumowanych wkładek higienicznych i perfumowanych kosmetyków do higieny intymnej.

Infekcję łatwo złapać latem. Przyczyną jest np. przechłodzenie pęcherza, do którego może dojść w skutek siedzenia na plaży w mokrym kostiumie kąpielowym czy siadania na kamieniach. Zapalenie pęcherza może się także rozwinąć wtedy, kiedy nosimy obcisłe spodnie czy bieliznę ze sztucznych włókien, co powoduje przegrzanie i zapocenie okolic intymnych, a to sprzyja rozmnażaniu się bakterii.

Tabletki na zapalenie pęcherza

tabletki na zapalenie pęcherza neoFuragina (źródło: neofuragina.pl)
tabletki na zapalenie pęcherza neoFuragina (źródło: neofuragina.pl)

Zapalenie pęcherza to przypadłość, którą należy leczyć. Dobrym sojusznikiem w walce z przykrą dolegliwością są tabletki na zapalenie pęcherza neoFuragina. Lek jest bezpieczny i wygodny w stosowaniu. Zazwyczaj przyjmuje się 2 tabletki na dobę przez okres 7-8 dni.

W przypadku, gdy objawy są bardzo uciążliwe lub gdy utrzymują się przez dłuższy czas, należy skonsultować się z lekarzem.

 

 

 

 

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.