Kenijczycy zdobywają Warszawę – IX PZU Półmaraton Warszawski za nami!

21 km 97 m w 1 godzinę i 48 sekund to zwycięski wynik IX PZU Półmaratonu Warszawskiego, należący do Kenijczyka Victora Kipchirchira. Najlepszy wynik wśród pań osiągnęła jego krajanka, Poline Wanjiku Njeru. Ten sam dystans przebiegła w 1 godzinę, 9 minut i 6 sekund.

Półmaraton Warszawski
Źródło Pinterest

W tym roku w Półmaratonie wystartowała rekordowa liczba, bo aż 11 215 biegaczy. Do mety dotarli prawie wszyscy (nie udało się to jedynie 57 osobom). Ostatni uczestnik przekroczył ją po 3 godzinach 26 minutach i 11 sekundach.

Obecny mistrz pobił rekord  ustanowiony w 2011 roku i należący do tej pory do innego Kenijczyka, Sammy’ego Kigen Korrira (1:01:18). Jeśli chodzi o rekord w kategorii kobiecej to Njeru pobiła mistrzowski wynik należącyod 6 lat do Etiopki Mary Dibaba (1:11:24).

Jeśli chodzi o naszych rodaków, to najlepszym ze startujących mężczyzn znad Wisły okazał się Artur Kern (MKS Unia Hrubieszów). Zajął  on 10 pozycję z czasem 1:05:40. Najszybszą Polką na tym dystansie była natomiast Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk z Lęborka), która przybyła na metę jako ósma, z wynikiem 1:15:37.

IX PZU Półmaraton Warszawski odbył się w niedzielę 30 marca bieżącego roku. Biegacze nie mogli narzekać na pogodę – termometry wskazywały w najgorętszych momentach nawet 18 stopni Celsjusza.  Uczestnicy półmaratony wypili blisko 20 tys. litrów wody z 70 tys. kubeczków w przygotowanych specjalnie na tę okazję 4 punktach odżywiania. Prezenty, a konkretnie medale i koszulki, ważyły niemal 3 tony.

Już niedługo, bo za 2 tygodnie, w stolicy szykuje się kolejne ważne wydarzenie dla miłośników biegania, a mianowicie mistrzostwa kraju, czyli II Orlen Warsaw Marathon. Na następną okazję do zdobycia medalu będzie trzeba czekać już niestety do 28 września (PZU Maraton Warszawski) lub nawet do 6 października (zawody Biegnij Warszawo na dystansie 10 km).

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.