Kenijczycy zdobywają Warszawę – IX PZU Półmaraton Warszawski za nami!

21 km 97 m w 1 godzinę i 48 sekund to zwycięski wynik IX PZU Półmaratonu Warszawskiego, należący do Kenijczyka Victora Kipchirchira. Najlepszy wynik wśród pań osiągnęła jego krajanka, Poline Wanjiku Njeru. Ten sam dystans przebiegła w 1 godzinę, 9 minut i 6 sekund.

Półmaraton Warszawski
Źródło Pinterest

W tym roku w Półmaratonie wystartowała rekordowa liczba, bo aż 11 215 biegaczy. Do mety dotarli prawie wszyscy (nie udało się to jedynie 57 osobom). Ostatni uczestnik przekroczył ją po 3 godzinach 26 minutach i 11 sekundach.

Obecny mistrz pobił rekord  ustanowiony w 2011 roku i należący do tej pory do innego Kenijczyka, Sammy’ego Kigen Korrira (1:01:18). Jeśli chodzi o rekord w kategorii kobiecej to Njeru pobiła mistrzowski wynik należącyod 6 lat do Etiopki Mary Dibaba (1:11:24).

Jeśli chodzi o naszych rodaków, to najlepszym ze startujących mężczyzn znad Wisły okazał się Artur Kern (MKS Unia Hrubieszów). Zajął  on 10 pozycję z czasem 1:05:40. Najszybszą Polką na tym dystansie była natomiast Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk z Lęborka), która przybyła na metę jako ósma, z wynikiem 1:15:37.

IX PZU Półmaraton Warszawski odbył się w niedzielę 30 marca bieżącego roku. Biegacze nie mogli narzekać na pogodę – termometry wskazywały w najgorętszych momentach nawet 18 stopni Celsjusza.  Uczestnicy półmaratony wypili blisko 20 tys. litrów wody z 70 tys. kubeczków w przygotowanych specjalnie na tę okazję 4 punktach odżywiania. Prezenty, a konkretnie medale i koszulki, ważyły niemal 3 tony.

Już niedługo, bo za 2 tygodnie, w stolicy szykuje się kolejne ważne wydarzenie dla miłośników biegania, a mianowicie mistrzostwa kraju, czyli II Orlen Warsaw Marathon. Na następną okazję do zdobycia medalu będzie trzeba czekać już niestety do 28 września (PZU Maraton Warszawski) lub nawet do 6 października (zawody Biegnij Warszawo na dystansie 10 km).

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.