Zdrowy i sprawnie funkcjonujący organizm potrzebuje zdrowego serca. Z kolei zdrowe serce potrzebuje kwasów tłuszczowych Omega-3…

zdrowe serce - Megared

Z pewnością nie raz słyszeliście o kwasach Omega-3. W ostatnim czasie jest o nich dość głośno. Czym dokładnie są i jakie funkcje spełniają w naszym organizmie? Otóż kwasy Omega 3 to nic innego, jak dobre tłuszcze, które budują i wzmacniają każdą komórkę naszego ciała. Co istotne, przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca, utrzymania właściwego poziomu cholesterolu oraz normalnego ciśnienia krwi. I to nie wszystko. Kwasy Omega 3 odgrywają znaczącą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, mózgu i narządu wzroku. Według niektórych badań, kwasy te odgrywają istotną rolę w zapobieganiu częstej przyczyny ślepoty, a więc zwyrodnienia plamkowego (dowiedz się więcej – Omega 3)

Mało kto wie, że kwasy Omega 3 poprawiają nastrój i co bardzo ważne, obniżają podatność na depresję. I to jeszcze nie koniec… Drogocenne kwasy wzmacniają układ odpornościowy, łagodzą objawy reumatoidalnego zapalenia stawów i astmy. Potrafią również zapobiec niektórym chorobom nerek i chorobom nowotworowym.

Aby jednak czerpać rzeczywiste korzyści zdrowotne z tychże kwasów lekarze zalecają nam regularne (przynajmniej dwa razy w tygodniu) spożywanie tłustych ryb morskich i owoców morza. Dużą ilość kwasów Omega 3 znajdziecie w łososiu, śledziu, makreli, tuńczyku i sardynkach. Stosunkowo dużą ich ilość znajdziecie także w skorupiakach.

Jeśli jednak (tak jak ja) nie jesteście miłośnikami ryb i owoców morza i nie możecie przemóc się do ich spożywania, sięgnijcie po odpowiednie suplementy diety, które zapewnią waszemu organizmowi właściwą dawkę drogocennych kwasów. Osobiście polecam wam MegaRed – olej z kryla (małego skorupiaka) zawierający kwasy Omega 3. Suplement ten niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim przyjmuje się go tylko raz dziennie. Kapsułki są małe i łatwe do połknięcia i nie powodują efektu „odbijania się”. Dla mnie bardzo ważne jest także to, że kapsułki MegaRed nie mają rybiego zapachu ani posmaku, co w przypadku suplementów bazujących na oleju z ryb jest bardzo uciążliwe. Dużą zaletą MegaRed jest również to, że zawiera szybko przyswajalne Omega 3, tak więc na efekty z przyjmowania suplementu nie musimy czekać zbyt długo.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.