Plebiscyty sportowe czas zacząć

http://www.pinterest.com/pin/119978777548027453/
http://www.pinterest.com/pin/119978777548027453/

Kończymy rok 2014 będący rokiem igrzysk zimowych oraz mundialu piłkarskiego. Mieliśmy wiele okazji do radości z powodu zwycięstw naszych sportowców na rozmaitych turniejach głównych lub kwalifikacyjnych. Rok zaczął się bardzo dobrze a skończył raczej po cichu. Podsumowania jakie nas czekają to standardowe wybory najlepszych sportowców krajów, trenerów, działaczy, klubów i tak dalej. Niektóre z plebiscytów już się skończyły dając kontrowersyjne wyniki.

 

Najlepszy sportowiec europy. Definicja sportowca

http://www.pinterest.com/pin/253257179021439413/
http://www.pinterest.com/pin/253257179021439413/

Moją definicją sportowca jest określenie człowieka, który w sposób fizyczny wykonuje jakąś czynność opierając się na mocy własnego ciała. Oznacza to, że wiele z dyscyplin motoryzacji po prostu nie zalicza się jako sport. Rower to nie motocykl ponieważ musimy go napędzać siłą własnych mięśni. Zaczynam od definicji ponieważ wybór sportowca europy jest dla mnie kpiną. Został nim człowiek, który na dobrą sprawę jedyne co robi to kręci kierownicą. Bolidy formuły pierwszej zależą przede wszystkim od mechaników. Nieraz udowodniono, że między kierowcami są niewielkie różnice w umiejętnościach. Wygrywa dobry bolid i szybka obsługa przy zjeździe do boksów. Kpina i śmiech na sali za wybór Hamiltona przez Polską Agencję Prasową oraz media zagraniczne. Wstydźcie się.

 

Top sportowców Polski roku 2014

W czołowej dziesiątce za ten rok nie zabraknie całej gromady reprezentantów dyscyplin zimowych. Na pewno będzie tam Justyna Kowalczyk, Zbigniew Bródka i Kamil Stoch. Ten ostatni w moich oczach wygrał ten plebiscyt medalami na igrzyskach oraz zwycięstwem w pucharze świata. Jest to drugi po Małyszu fenomen skoków z naszego kraju. Na liście pojawi się pewnie jeden z piłkarzy. Zapewne będzie to Rober Lewandowski ponieważ Kuba Błaszczykowski praktycznie w tym roku nie grał. Na czołowych miejscach znajdą się pewnie dwaj kolarze. Będzie to chyba jeden z pierwszych razów w historii plebiscytu, że dwóch kolarzy znajdzie się na jednej liście top 10. Będą to Michał Kwiatkowski oraz Rafał Majka. Nie zapomniałem o lekkoatletach. Mimo iż nie było zbyt wielu zawodów, to Anita Włodarczyk zasługuje na znalezienie się w tej dziesiątce. Jeżeli o kimś zapomniałem przepraszam. Ten rok upłynął pod znakiem wielu postaci i rosnących gwiazd. Niełatwo jest znaleźć godnych miana najlepszych w Polsce sportowców roku 2014.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.