Dieta zwierząt osób aktywnych fizycznie

Ludzie uprawiający sport są takimi samymi ludźmi jak inni. Życie w stylu fitness ma swoje lepsze i gorsze strony. Trzymanie się zdrowego żywienia oraz dyscypliny żywieniowej dla niektórych jest czymś złym. Niektórzy ludzie próbują na siłę zaszczepić swoje przekonania innym. Robienie czegoś na siłę nigdy nie jest dobre. Ale są też osoby, które pozytywnie oddziałują na społeczeństwo, które samo chce zmieniać swoje nawyki na zdrowsze. Zwierzęta takich osób zwykle mają wielkie szczęście ponieważ ich potrzeby dietetyczne są zaspokajane właściwie i odpowiedzialnie.

kundel
źródło: https://pixabay.com/pl/pies-cz%C5%82owiek-przyjaciel-cz%C5%82owieka-454145/

Pies biegacza na sportowej diecie

Mówi się, że najlepiej mają psy sportowców, ponieważ oprócz dobrej jakości karmy oraz witamin dostają coś równie ważnego, o czym wielu właścicieli zapomina. Chodzi o duża dawkę ruchu. Codzienne bieganie, wychodzenie na powietrze i możliwość rozprostowania kończyn nie zastąpią żadne pieszczoty czy najlepsze szybki i kawałki mięsa. Jeśli chodzi o dietę psy sportowców nie mogą narzekać na brak mięsa oraz kości, które wpływają na całe ciało zwierzaka. Atleci stosujący suplementy diety często kupują odpowiedniki niektórych odżywek swoim psom by wspomóc ich regenerację oraz utrzymać w dobrym zdrowiu przez lata. Szczególnie ważne są stawy, które dosyć szybko mogą odmówić posłuszeństwa zwierzęciu mającemu niedobory w diecie.

na dworze
źródło: http://www.outdoorwriter.net/

Szczupły kot w sportowej rodzinie

Koty mieszkające w blokach są jednymi z tych zwierząt, które najwięcej cierpią z powodu braku ruchu. Nie znam dokładnych statystyk, ale wystarczy spojrzeć na to jak masywne są koty mieszkające w średnio 30 metrowym mieszkaniu. Brakuje im ruchu oraz mają źle dobrane produkty spożywcze oraz ilości karmy. Jeżeli nie wypuszczacie kota na zewnątrz ani nie wychodzicie z nim na dwór musicie wiedzieć, że metabolizm takiego zwierzęcia jest dużo wolniejszy. Sportowi właściciele wiedza o tym bardzo dobrze i starają się dostosować ilość karmy oraz przekąsek tak by ilość tkanki tłuszczowej nie zwiększyła się diametralnie. Sportowcy mają też zasadę nie oszczędzania na najlepszym jedzeniu dla kota i kupowaniu dobrej jakości karm. Ponieważ wiedzą, że zwierzęta uważają jedzenie za przyjemność. Podczas tresowania psa używa się smakołyków, które zachęcają do robienia ćwiczeń. Kota dużo trudniej wytresować, ale niewątpliwie jedzenie stanowi dla niego przyjemność podobnie jak leniuchowanie cały dzień.

kotki
źródło: https://pixabay.com/pl/kot-kot%C3%B3w-domowych-817798/

Niezależnie od tego czy sportowiec amator posiada psa, kota czy rybki i papugę zawsze zwraca uwagę na zdrową dietę swojego pupila. Nawet osoba nie uprawiająca żadnego sportu powinna myśleć o swoim zwierzaku jako aktywnym organizmie, które jedzenie traktuje jako paliwo, przyjemność oraz element zapewniający zdrowie do dalszej aktywności. Nie starajmy się dogodzić ich dając podwójne porcje i ciągle zapychając je przekąskami.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.