Silikon w kuchni

Kolorowe i wesołe, a przy tym niezwykle praktyczne – silikonowe akcesoria szturmem zdobywają kuchnie. W sklepach można znaleźć najróżniejsze gadżety AGD wykonane z tego materiału, od foremek do wypieków po kuchenne rękawice.

Miękki silikon jest wytrzymały, elastyczny, ciepły i przyjemny w dotyku, a do tego bardzo łatwo utrzymać go w czystości. Do tego urzeka wesołą gamą kolorów. Silikonowe akcesoria kuchenne pojawiły się w sklepach już jakiś czas temu. Początkowo wydawać się mogło, że to tylko moda na mało praktyczne, choć bardzo ładne gadżety. Tymczasem okazało się, że silikon nie tylko ładnie wygląda i może przyjąć niemalże dowolną formę. Jest też materiałem elastycznym, bezpiecznym dla zdrowia, odpornym na wysokie i niskie temperatury. Dlatego doskonale sprawdza się w kuchni. Robi się z niego między innymi foremki do wypieków, pojemniki do zamrażania jedzenia, pędzelki do glazurowania, specjalne naczynia do pieczenia ryb czy rękawice kuchenne. Silikonowe akcesoria kuchenne są wytrzymałe, można myć je w zmywarce czy używać ich w kuchenkach mikrofalowych. W nowoczesnej kuchni są wręcz niezastąpione.

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.