Kolorowe i wesołe, a przy tym niezwykle praktyczne – silikonowe akcesoria szturmem zdobywają kuchnie. W sklepach można znaleźć najróżniejsze gadżety AGD wykonane z tego materiału, od foremek do wypieków po kuchenne rękawice.

Miękki silikon jest wytrzymały, elastyczny, ciepły i przyjemny w dotyku, a do tego bardzo łatwo utrzymać go w czystości. Do tego urzeka wesołą gamą kolorów. Silikonowe akcesoria kuchenne pojawiły się w sklepach już jakiś czas temu. Początkowo wydawać się mogło, że to tylko moda na mało praktyczne, choć bardzo ładne gadżety. Tymczasem okazało się, że silikon nie tylko ładnie wygląda i może przyjąć niemalże dowolną formę. Jest też materiałem elastycznym, bezpiecznym dla zdrowia, odpornym na wysokie i niskie temperatury. Dlatego doskonale sprawdza się w kuchni. Robi się z niego między innymi foremki do wypieków, pojemniki do zamrażania jedzenia, pędzelki do glazurowania, specjalne naczynia do pieczenia ryb czy rękawice kuchenne. Silikonowe akcesoria kuchenne są wytrzymałe, można myć je w zmywarce czy używać ich w kuchenkach mikrofalowych. W nowoczesnej kuchni są wręcz niezastąpione.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.