Najbardziej usportowione miasta w Polsce

Młodzi ludzie zakładający rodzinę planują swoją przeprowadzkę na podstawie lepszych zarobów, warunków życia oraz dobrych korzystnych rat spłaty mieszkania. My sportowcy dodajemy do tego jeszcze dwa ważne dla nas czynniki. Chodzi o zdrowe warunki życia i miejsca do uprawiania preferowanej przez nas dyscypliny sportu. Które z polskich miast zaoferują zarówno dobrą infrastrukturę sportową oraz zdrowe powietrze?

Pierwszy kierunek – nad morze

skwer
źródło: https://pixabay.com/pl/

Nie tylko kąpiel w morzu, wpływa prozdrowotnie na organizm. Również tamtejsze powietrze nasycone jodem i ozonem (stężenie ozonu wzrasta po burzy) świetnie działa na bakterie, grzyby i pleśnie redukując ich powstawanie także w ludzkim ciele. Nie ma lepszego miejsca do biegania latem niż plaża. Tak się składa, że deweloperzy chętnie inwestują w nowe osiedla mieszkaniowe niedaleko morza oraz na obrzeżach dużych miast (sprawdź). Szczególnie widać to po inwestycjach mieszkaniowych w Gdyni oraz Gdańsku. Nowo powstałe domki i osiedla znajdują się kilka kilometrów od Sopotu i linii brzegowej. Biegacze będą mieli możliwość wybrać się na plażę lub trenować w pobliskim rezerwacie Kacze Łęgi, który posiada naprawdę duża powierzchnię lasów. Świeżego powietrza nie zabraknie nikomu. Trójmiasto to jeden z najlepszych kierunków do wyprowadzki dla osób szukających zdrowia, dla całej rodziny i godnych warunków życia. Odległość między Gdynią, Sopotem a Gdańskiem pokonuje się w kilkadziesiąt minut dzięki szybkiej kolei oraz regularnie kursującym autobusom.

Jeśli góry, to gdzie dokładnie?

tatry
źródło: https://pixabay.com/pl/

Pierwszy polski kurort zimowy, czyli Zakopane nie jest najlepszym miejscem do spokojnego życia na sportowo. Podczas sezonu ilość spalin w powietrzu goni jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast kraju pod względem powietrza, czyli Kraków. Pomimo pięknych widoków i szlaków do pieszych wędrówek jest kilka innych konkurencyjnych górskich miejscowości, które dają świetne warunki do uprawiania sportów zimowych oraz letnich. Są to przede wszystkim Bielsko-Biała i Ustrzyki Dolne. Obie miejscowości położone są niedaleko szczytów, na które można samemu wejść. Do tego dochodzi spora część lasów i zbiorniki wodne reprezentowane przez Wisłę oraz Solinę. Z Ustrzyk dolnych niedaleko do Sanoka, natomiast Bielsko-Biała ma świetne połączenia z Krakowem i Katowicami.

Stolica dla zawodowców

noc
źródło: https://pixabay.com

Sport w stolicy kraju stoi na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o infrastrukturę, trenerów i dietetyków. Coraz więcej zawodników aspirujących do zawodowego uprawiania jednej z dyscyplin sportowych wybiera Warszawę na miejsce do treningów i swojego rozwoju. Najlepsi dietetycy w kraju są właśnie w stolicy. Trenerzy także wolą pracować w ponad milionowym mieście, ponieważ oprócz zawodowców mają ogromną ilość chętnych do prowadzenia amatorów, których celem jest utrata tkanki tłuszczowej lub inne cele sylwetkowe i zdrowotne. Szczególnie dobre do życia dla osoby aktywnej są osiedla Wilanów, Brzozowy, Stacja Kazimierz oraz Ząbki. Życie sportowca w stolicy jest dużo szybsze ze względu na większe możliwości rozwoju, dostępność produktów spożywczych klasy premium w sklepach oraz najlepszą pomoc trenerów, fizjoterapeutów i żywieniowców.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.