Jak wypoczywać aktywnie w hotelach SPA?

Hotele SPA, to nie sanatoria. Nie są to miejsca dla ludzi po urazach, którzy mają wypoczywać z innymi rekonwalescentami. To nowoczesne budynki posiadające wiele możliwości wypoczynku dla ludzi chcących oderwać się od ciągłej pracy i skupić na swoim wyglądzie zewnętrznym oraz spokoju psychicznym. Za przykład hotelu Spa posłuży obiekt znajdujący się w Ciechocinku. W przeciwieństwie do klasycznych miejsc tego typu posiada także odział „medica”, w którym przeprowadzane są zabiegi lecznice, terapeutyczne oraz fizykoterapię.

Pływanie i wypoczynek wodny

przeźroczysta woda
źródło: https://pixabay.com/pl/

Człowiek nie jest istotą, która może przebywać w wodzie cały czas. Niemniej jednak środowisko wodne jest jednym ze sposobów na zdrowy wypoczynek i aktywne spędzanie czasu. Każdy przynajmniej trzy gwiazdkowy hotel SPA musi posiadać basen pozwalający na swobodne pływanie. Dwugwiazdkowe hotele mają zwykle sauny oraz pomieszczenia jakuzzi. Przebywanie w wodzie z bąbelkami relaksuje. Natomiast aktywne pływanie pozwala zyskać na zdrowiu stawów, układu oddechowego, krwionośnego, spalić trochę kalorii oraz zadbać o kondycje. Dlatego jednym z obowiązkowych punktów pobytu w SPA są jakiekolwiek wodne atrakcje o różnym stopniu aktywności.

Właściwe korzystanie z siłowni

hantle
źródło: https://pixabay.com/pl

Hotelowe siłownie maja to do siebie, że są wyposażone głównie w maszyny. A to wolne ciężary stanowią najlepszy dla ciała bodziec do wzmacniania stawów, mięśni i ścięgien. Jedyne maszyny jakie warto wykorzystać, to bieżnia, orbitrek oraz rowerek treningowy. Ostatecznie dobrym pomysłem będzie wioślarz, czyli specjalny sprzęt pozwalający poczuć się jak jeden z wioślarzy startujący na zawodach. Maszyny siłowe nie są najlepsze zwłaszcza dla osób mających problemy ze stawami i tych, które nigdy wcześniej nie trenowały swojego ciała. Natomiast hantle, sztangi czy akcesoria fitness powinny być używane jak najczęściej. Nawet hotelowa siłownia ma swojego trenera, który może poprowadzić was przez cały trening. Warto z tego skorzystać ponieważ wracając do domu będziemy mogli podjąć decyzję, czy siłownia jest dla nas i czy chcemy zapisać się na stałe.

Zabiegi terapeutyczne w SPA

smarowanie czekoladą
źródło: https://pixabay.com/pl/

Aktywny wypoczynek podczas pobytu w hotelu Spa może przybrać całkiem inny kierunek niż te opisane wyżej. Najlepszym przykładem jest hotel w Ciechocinku (kliknij) mający podpisaną umowę z firmą Luxmed. Wśród zabiegów, które są aktywne dla naszego ciała, ale sami nie musimy nic robić, na pierwszym miejscu należy wymienić masaż. Jedna z firm masażu określana jest mianem „leczniczego”, czyli mającego pomóc w problemach związanych z ruchomością, bólami różnych części ciała, słabą mobilnością oraz wieloma innymi przypadłościami. Rodzajów masaży jest tyle co palców dłoni obu rąk. Na pewno słyszeliście o masażu czekoladą, tkanek głębokich, drenażu limfatycznym oraz sportowym. Każda z metod inaczej rozluźnia nasze ciało nie przeszkadzając później w codziennym życiu czy aktywności fizycznej. Fizykoterapia nie jest do końca odczuwalna jednak wiele zabiegów potrafi zdziałać cuda. Ciekawą opcją jaką znalazłem w ofercie wymienianego wyżej hotelu, jest diagnostyka funkcjonalna. Dzięki niej będziemy znali swoje wady postawy i metody ich zredukowania. To jeden z tych zabiegów, który polecam każdej aktywnej fizycznie osobie cierpiącej na jakieś dolegliwości związane z nieprawidłową postawą lub uprawianą dyscypliną sportu.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.