Cztery powody dla których warto oglądać igrzyska w Rio

Obywające się co cztery lata igrzyska olimpijskie są największym sportowym wydarzeniem na świecie. Przez dobre dwa tygodnie rozgrywanych jest kilkadziesiąt dyscyplin, tysiące meczów drużyn oraz solowych rywalizacji w halach i na otwartym stadionie. Od dziecka uwielbiałem to wydarzenie i zawsze śledziłem w telewizji poczynania naszych sportowców. Dlaczego Igrzyska powinien obejrzeć każdy fan sportu, a także osoba kompletnie z aktywnością fizyczna niezwiązana?

Emocje większe niż zwykle

rio
źródło: http://foter.com

Adrenalina i szybsze pompowanie krwi przez serce pojawia się nie tylko podczas uprawiania sportu, ale również podczas jego oglądania. Aktywne kibicowanie to samo zdrowie, zwłaszcza gdy nasza ulubiona drużyna lub zawodnik wygrywa. Igrzyska w Rio zapowiadają się fenomenalnie dla naszych atletów, którzy szykują najlepszą formę właśnie na czas turnieju. Szczególnie polecane jest kibicowanie w gronie przyjaciół oraz w miejscach publicznych. Okazuje się, że ta metoda oglądania sportu spisuje się dużo lepiej, jeśli chodzi o zdrowie kibica i jego satysfakcję z sukcesów sportowców narodowych.

Nowe dyscypliny, których nie uświadczysz w telewizji

Naziemna telewizja cyfrowa jest bardzo monotonna, jeśli chodzi o emitowanie sportu na swoich kanałach. Piłka nożna przeplata się z siatkówką i czasem tenisem. Brakuje lekkoatletyki, koszykówki, strzelectwa, jazdy na rowerze górskim i sportów wodnych. Podczas igrzysk można obejrzeć nie tylko te dyscypliny, ale również dużo więcej sportów, które nie są popularne w naszym kraju. Letnie igrzyska mają między innymi badminton, hokej na trawie, golf, piłkę wodną, szermierkę, a także kilka klasycznych sportów walki.

Poznaj nowy kraj przez pryzmat zawodów sportowych

igrzyska
źródło: http://foter.com/

Po pierwsze promocja. Kraj, który decyduje się organizować igrzyska, przyciąga do siebie tysiące turystów i kibiców. Transmitowane w telewizjach całego świata dyscypliny to także okazja do zaprezentowania swojej infrastruktury i zabytków. Szczególnie widać to po maratonie odbywającym się na ulicach miasta oraz zawodach pływackich na otwartym morzu. My jako kibice telewizyjni możemy poznać nowe miejsce i zdecydować czy nie wybrać się tam na wakacje. Oczywiście Rio podobnie jak kiedyś Pekin są oddalone od polski tysiącami kilometrów. Niemniej przy dobrej organizacji lot do Brazylii lub Chin może okazać się nie droższy niż wakacje w Grecji czy na hiszpańskiej teneryfie.

Motywacja do ruszenia się z siedzenia

Czwarty powód trafia do najmniejszej grupy osób. Według statystyk to właśnie dzieci i młodzież do 15 roku życia oglądając igrzyska w telewizji najchętniej, rozpoczyna treningi w jednej z dyscyplin, którą upatrzą sobie podczas zawodów. Dorosłych znacznie trudniej przekonać do bycia aktywnymi, chociaż kilka razy w tygodniu. Motywacja płynąca z telewizora oddziałuje przede wszystkim na silne charaktery, które do tej pory nie miały wokół siebie rówieśników lub przyjaciół pozytywnie nastawionych do sportu. Dlatego jako rodzice powinniśmy umożliwić dziecku oglądania sportu w telewizji, ponieważ to pierwszy krok do zostania mistrzem i zdrowym człowiekiem.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.