Zgrabna pupa – przydatne ćwiczenia

ćwiczenia na zgrabną pupę

Kształtna i jędrna pupa to marzenie każdej kobiety. Krągłe pośladki wspaniale wyglądają nie tylko w sukienkach, ale także w zwykłych jeansach. To chyba największy atrybut kobiecości. Niestety jak to mówią specjaliści: nic nie dzieje się samo z siebie. Ładna pupa sama się nie zrobi, zwłaszcza jak większość wolnego czasu lubimy spędzać na kanapie przed telewizorem. Co więc robić, aby nasze „siedzenie” ani nie było zbyt duże, ani też zbyt płaskie? To proste! Przede wszystkim ćwiczyć. Odpowiednia dawka ruchu sprawi, że pupa będzie idealna lub przynajmniej bliska ideałowi.

Zanim przejdziemy do ćwiczeń na pupę

Tak jak robienie brzucha zaczyna się od spalania tkanki tłuszczowej, tak i robienie pupy należy rozpocząć od spalenia tłuszczyku. Dlaczego? Bo najpierw musimy odkryć pupę spod pokładów zbędnej tkanki tłuszczowej, a dopiero później pracować nad jej kształtem i mięśniami. Tłuszczyk pomogą spalić ćwiczenia cardio. Idealnie sprawdzą się tu długie i intensywne spacery, a także bieganie i chodzenie po schodach. Świetnym pomysłem będzie też pływanie i ścianka wspinaczkowa.

#1 ćwiczenie na pupę

Klękamy obunóż i podpieramy tułów na ramionach. Dłonie ustawiamy na szerokość barków.
Napinamy mięśnie nóg i unosimy zgiętą w kolanie prawą nogę w górę kierując piętę do sufitu. W trakcie unoszenia nogi wykonujemy wdech. Trwamy w ten pozycji mniej więcej 1-2 sekundy i wracamy do pozycji wyjściowej wykonując wydech. To samo robimy z lewą nogą.

#2 ćwiczenie na pupę

Stajemy w lekkim rozkroku i lekko uginamy kolana. Przenosimy ciężar ciała do przodu, opierając dłonie na kolanie prawej nogi wysuniętej do przodu. Mocno napinając pośladek wypychamy lewą nogę w tył i unosimy ją na wysokość bioder. Utrzymaj tę pozycję przez 1-2 sekundy, a następnie powoli wracamy do pozycji wyjściowej. Po wykonaniu zaplanowanej liczby powtórzeń lewą nogą powtarzamy ćwiczenie prawą.

#3 ćwiczenie na pupę

Klękamy obunóż i podpieramy tułów na ramionach. Dłonie ustawiamy na szerokość barków.
Napinamy mięśnie nóg i unosimy zgiętą w kolanie prawą nogę w bok na zewnątrz. Utrzymujemy tę pozycję przez 1-2 sekundy, a następnie powoli wracamy do pozycji wyjściowej. To samo powtarzamy z drugą nogą.

#4 ćwiczenie na pupę

Czas na przysiady! To chyba najlepsze, co mógł wymyślić człowiek. Stajemy w rozkroku na szerokość bioder i zginamy nogi w kolanach aby uda stały się równoległe do podłogi. W żadnym razie jednak kolana nie mogą wysunąć się dalej do przodu niż stopy! Zaczynamy od 3 serii po 20 przysiadów i stopniowo zwiększamy do 50 przysiadów.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.