Proste sposoby na zachowanie szczupłej sylwetki

jak szybko schudnąć

Każda z nas chce być piękna i szczupła. Walcząc o smukłe kształty nierzadko katujemy się na siłowni i odmawiamy sobie smakołyków. Czasami udaje nam się uzyskać wymarzoną figurę, a czasami dość szybko wracamy do „starej” sylwetki. A prawda jest taka, że wcale nie musimy cierpieć na efekt jojo. Odchudzanie wcale nie musi być drogą przez mękę. Możemy w dość prosty sposób zrzucić zbędne kilogramy, a uzyskanymi efektami cieszyć się przez długi czas. Jak to zrobić? Istnieje kilka przydatnych trików. Poniżej masz szansę poznać te najważniejsze!

Złota zasada – nie pomijaj posiłków

Złota i podstawowa zasada mądrego odchudzania brzmi: nigdy nie pomijaj posiłków. To nieprawda, że wykluczając z życia kolację schudniemy i utrzymamy wagę. Aby schudnąć trzeba jeść – mało, a często. Tylko regularne i systematyczne jedzenie przyniesie pożądane efekty. Liczne badania udowodniły, że szczupli ludzie nie eks­pe­ry­men­tu­ją z restryk­cyj­ny­mi dietami, bo die­ty ograniczające ilość spożywanych kalorii lub eliminujące niektóre produkty spożywcze zabu­rza­ją meta­bo­lizm i powodują efekt odwrotny od pożądanego. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy musimy jeść regularnie, najlepiej co 3 godziny. Nie możemy pomijać kolacji, ani tym bardziej śniadania!

Unikaj produktów wysoko przetworzonych

Wygodne jest sięganie po gotowe posiłki, które wystarczy tylko podgrzać w mikrofali. Niestety, tego typu produkty nie dość, że nie dostarczają składników odżywczych, to na dodatek są bardzo tuczące. Szczupłe osoby każdy swój posiłek przygotowują samodzielnie, wyłącznie ze świeżych produktów. Każdy, kto chce schudnąć i utrzymać wagę nie powinien kupować gotowych dań, zup, sosów, itp.

Cały czas w ruchu

Każdy, kto chce mieć szczupłą sylwetkę powinien raz na zawsze pożegnać kanapę. Oczywiście nie trzeba od razu wykupywać karnetów na basen, siłownię i co tam jeszcze przyjdzie do głowy. Wystarczy wybrać jedną aktywność i być jej wiernym. Ważne, aby wybrać to, co sprawia frajdę. Wówczas łatwiej o motywację i wytrwanie w ćwiczeniach. Doskonałe efekty daje też chodzenie! Przestrzegając zasady 10 000 kroków każdego dnia, można szybko zauważyć naprawdę zadowalające efekty. Warto też zadbać o coś, co nazywa się „przypadkową” aktywnością. Czym jest taka aktywność? To na przykład chodzenie po pokoju podczas rozmowy telefonicznej lub robienie wymachów nogami podczas pracy za biurkiem.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.