Rolkowe lowe. Sprawdź, dlaczego warto zakochać się w rolkach

jazda na rolkach
źródło: http://party.pl

Jazda na rolkach to chyba jeden z najprzyjemniejszych sportów. To także jeden z tych sportów, który zapewnia maksimum efektów. Wzmacnia mięśnie nóg, brzucha i pośladków, do tego skutecznie spala tłuszczyk, ujędrnia skórę, poprawia wydolność organizmu, świetnie dotlenia organizm, poprawia krążenie, redukuje pomarańczową skórkę. I tak dalej, i tak dalej. Warto w tym miejscu dodać, że pół godziny jazdy pozwala spalić od mniej więcej 300-400 kalorii. To bardzo dużo! I na pewno jest to bardzo przyjemne spalanie kalorii. Poniżej znajdziecie kilka z ważniejszych powodów, dla których warto zaprzyjaźnić się z rolkami.

  1. Skutecznie spala tkankę tłuszczową

Jazda na rolkach jest niemal tak samo skuteczna przy odchudzaniu jak bieganie. W czasie godzinnej przejażdżki można spalić nawet do 700 kalorii. Regularne treningi, a więc mniej więcej 2-3 razy w tygodniu, pozwalają na szybką utratę kilogramów. Ważne, aby w trakcie treningu utrzymywać tętno na mniej więcej stałym poziomie – dostatecznie dużym, aby czuć zmęczenie, lecz nie za wysokim, żeby proces spalania tłuszczu zachodził efektywnie.

  1. Rozwija mięśnie nóg i pośladków

Mimo, że podczas jazdy na rolkach pracują wszystkie grupy mięśniowe, to jednak najbardziej zaangażowane są mięśnie nóg i pośladków. Z tego powodu rolki to idealny sport dla kobiet, które chcą wysmuklić uda, łydki i nadać jędrność pośladkom. Oprócz dolnych partii ciała, jeżdżąc na rolkach w dużym stopniu wzmacniamy mięśnie grzbietu i brzucha. Wpływają one na prawidłową postawę i utrzymują kręgosłup w dobrej kondycji.

  1. Pomaga pozbyć się cellulitu

Jazda na rolkach wzmacnia mięśnie nóg i ujędrnia skórę, dzięki czemu pomaga pozbyć się tak niechcianej przez kobiety pomarańczowej skórki nazywanej cellulitem. Ale uwaga! Chcąc pozbyć się cellulitu nie wystarczy jeździć na rolkach od wielkiego święta. Należy to robić regularnie!

  1. Dotlenia organizm

Jeżdżąc na rolkach zażywamy ruchu na świeżym powietrzu. Bez wątpienia taki trening jest zdrowszy i lepiej dotlenia niż ćwiczenia w zamkniętych pomieszczeniach. Dzięki solidnej dawce tlenu, organizm lepiej i sprawniej funkcjonuje. Poprawia się jego wydolność.

  1. Zapobiega chorobom

Mało kto wie, że trening na rolkach pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi. Pomaga też w profilaktyce miażdżycy. Rolki są także nieocenione przy wzmacnianiu mięśni kręgosłupa, poprawie koordynacji ruchowej i poprawie samopoczucia. Już 30 minutowy trening sprawi, że w naszym organizmie zaczną wydzielać się endorfiny, które odpowiedzialne są za nasz dobry nastrój.

  1. Redukuje stres i relaksuje

Przejażdżka na rolkach to doskonały sposób na rozluźnienie i oderwanie się od codziennych spraw. W zależności od humoru i samopoczucia, możemy zrobić sobie intensywny trening szybkościowy lub zdecydować się na rekreacyjny, nieśpieszny przejazd. Bez względu na to, jakie tempo wybierzemy – jazda na rolkach pozwoli przyjemnie spędzić czas z korzyścią dla zdrowia i wyglądu naszej sylwetki.

 

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.