Jak wybrać dobrego ginekologa i gdzie go szukać?

jak znaleźć dobrego ginekologa - lekarz w kitlu przy biurku z przewieszonym stetoskopem zapisuje historię choroby pacjentki
źródło: http://jestemojcem.pl

Wizyta u ginekologa to wciąż temat tabu. Mimo, że medycyna poszła do przodu, to w dalszym ciągu wiele kobiet demonizuje wizyty u ginekologa i po prostu ich unika. Tymczasem, regularne wizyty u lekarza ginekologa są kwestią bardzo ważną – czasami ratującą życie. Wcześnie wykryte choroby ginekologiczne są w pełni uleczalne. Warto więc zainwestować w dobrego ginekologa i trwać przy nim wiernie. Jak wybrać dobrego ginekologa i gdzie dokładnie go szukać? W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości. Oto niektóre z nich.

Kobieta, czy mężczyzna?

Na początek należy zadać sobie pytanie – czy wolimy ginekologa mężczyznę czy kobietę? Warto zastanowić się wcześniej przy kim będziemy czuły się bezpieczniej i bardziej komfortowo zarówno podczas samego badania, jak i całej komunikacji z lekarzem. Komu łatwiej będzie nam opowiedzieć o swoich problemach i kogo łatwiej zapytać o radę? Wbrew pozorom, istnieje całkiem pokaźne grono pań, które wolą rozmawiać z lekarzami mężczyznami i przy nich czują się lepiej. Niby płeć lekarza nie powinna mieć większego znaczenia, jednakże jeśli krępujemy się mężczyzny, to lepszym wyborem będzie kobieta-ginekolog. Najważniejsze, aby przy lekarzu czuć się swobodnie, nie krępować się i nie bać zadawać trudnych pytań.

Młody czy z tytułami?

Tutaj wybór nie jest jednoznaczny. Jedne kobiety wolą doświadczonych lekarzy z wieloletnią praktyką, dyplomami i tytułami, inne preferują młodych lekarzy, którzy są zapaleni do pracy i zazwyczaj mniej „zarozumiali”, a także nie traktują pacjentek rutynowo. Dobry lekarz to przede wszystkim taki, który jest godny zaufania, z którym nie boimy się rozmawiać i z którym rozmawia nam się dobrze. Warto więc wcześniej wybrać się i do tych starszych i do tych młodszych i sprawdzić, który typ bardziej nam odpowiada.

Ginekolog położnik, a może sam ginekolog?

Na początku należy sobie odpowiedzieć także na pytanie, czy ginekolog ma być jednocześnie położnikiem? Jeśli chcemy wkrótce zajść w ciążę lub nie chcemy później zmieniać lekarza, to dobrze jest już w tym momencie się nad tym zastanowić i poszukać takiego lekarza, z którym się zwiążemy na dłużej i który w przyszłości poprowadzi naszą ciążę.

zielony fotel do badania ginekologicznego
źródło: http://zdrowieintymne.pl

Gdzie szukać – poczta pantoflowa

Nie jest tajemnicą, że poczta pantoflowa sprawdza się świetnie w każdej kwestii – również jeśli chodzi o wybór ginekologa. Warto więc podpytać koleżanki i znajome, do kogo chodzą, dlaczego zdecydowały się akurat na tego ginekologa i czy są zadowolone z jego usług oraz opieki.

Gdzie szukać – Internet

Internet to kolejne świetne źródło poszukiwań. To także jedno w wygodniejszych źródeł poszukiwania ginekologa. Wystarczy wygodny fotel i komputer i gotowe. W wyszukiwarkę internetową wpisujemy np. ginekolog Warszawa i zapoznajemy się z propozycjami. Czasami dobry ginekolog znajduje się tuż za rogiem. Zaufaną i godną polecenia stroną jest http://www.ginweb.pl/. To właśnie przy jej pomocy, można znaleźć znakomitych ginekologów. Co więcej – strona nie tylko poleci lekarza, ale także wskaże adres gabinetu, godziny przyjęć oraz inne ważne informacje, chociażby zakres usług wykonywanych przez ginekologa.

Możesz też wejść na fora internetowe, gdzie pacjentki wymieniają się doświadczeniami z wizyt u lekarza. Działa to na tej samej zasadzie, że w wyszukiwarkę wpisujemy np. ginekolog Warszawa, ale dodajemy do tego hasło „opinie”. Warto pamiętać jednak, że każda z nas ma nieco inne oczekiwania. Jeżeli pójdziesz do kogoś, bo został Ci polecony przez przyjaciółkę, ale po pierwszej wizycie poczujesz się rozczarowana, bez skrupułów szukaj innego specjalisty.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.