Zdrowa przekąska, czyli rzecz o awokado

Awokado (pinterest)
Awokado (pinterest)

Z pewnością nie raz słyszeliście, że zdrowy styl życia, którego efektem ubocznym jest smukła linia, to nie tylko wysiłek fizyczny (regularnie uprawiany sport), ale także odpowiednia diet. Wbrew pozorom za słowem dieta nie stoi żadna głodówka, a racjonalnie skomponowane menu, które składa się z 5 posiłków – 3 głównych i dwóch przekąsek. Zazwyczaj te ostatnie sprawiają najwięcej problemów osobom dbającym o zdrowy sposób żywienia. Najczęściej brakuje nam pomysłów na to, co moglibyśmy jeść pomiędzy posiłkami tak, aby dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnych witamin i mało kalorii. Idealną przekąską między posiłkową, jak zwykłam o niej mawiać jest awokado. Ten niedoceniany w naszym kraju owoc niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim redukuje łaknienie, sprawiając, że tracimy ochotę na podjadanie. Poza tym jest genialnym źródłem witaminy E, potasu, magnezu, witaminy C oraz witamin z grupy B.

Owoc awokado (pinterest)
Owoc awokado (pinterest)

Awokado nie tylko zapobiega powstawaniu zmian nowotworowych, ale także pomaga kontrolować ciśnienie krwi, zapewnia regularny rytm pracy serca oraz korzystnie wpływa na układ nerwowy. Potas zawarty w awokado zapobiega stanom depresyjnym i wyczerpaniu organizmu.

Wystarczy, że awokado dodacie do jogurtu (koniecznie naturalnego!), a już uzyskacie pożywną przekąskę. Uwierzcie mi, że po takim małym co nie co długo będziecie syci.

Co ciekawe, według przeprowadzonych badań wynika, że osoby, które w swojej diecie stosują ten smaczny owoc, szybciej tracą na wadze. Dlaczego? Bo składniki zawarte w awokado redukują apetyt i zaspokajają głód, o czym z resztą wspominałam wyżej.

Jeśli chcecie utrzymać smukłą linię lub zrzucić kilka kilogramów, zamiast po niezdrowe słodkie przekąski, sięgajcie po awokado! To naprawdę działa!

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.