oczyszczanie organizmu z toksyn

Dzisiaj na tapetę weźmiemy toksyny i sposoby radzenia sobie z nimi. Nie wiem czy wiecie, ale w ciągu roku nasz organizm może zgromadzić aż 8 kilogramów toksyn, których nasz ludzki ustrój nie jest w stanie znieść. Gdy organizm jest zaśmiecony toksynami nie tylko czujemy się źle, ale i gorzej funkcjonujemy. Jesteśmy zmęczeni, wiecznie ospali i ociężali. 

Skupiska szkodliwych toksyn są tak naprawdę wszędzie. Ich źródłem mogą  być domowe detergenty zarówno te służące sprzątaniu, jak i praniu, używki w postaci papierosów i alkoholu, jedzenie (w tym również owoce i warzywa), nadmiar leków, a także powietrze i znajdujące się w nim spaliny. Toksyny mogą docierać do naszego organizmu wieloma drogami: poprzez skórę, jedzenie i oddychanie.

Za oczyszczanie organizmu z toksyn odpowiedzialna jest wątroba, nazywana naturalnym filtrem. Mało kto wie, że to właśnie do niej poza składnikami odżywczymi, trafiają też substancje chemiczne pochodzące z przetwarzanych pokarmów, alkoholu, leków czy kosmetyków (!!!). Wątroba, podobnie z resztą jak inne nasze organy potrzebuje regularnego oczyszczania. W przeciwnym razie zawodzi i nie pracuje tak, jak powinna, czego efektem jest nasze gorsze samopoczucie.

W jaki sposób oczyścić organizm?

Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszych czasach wątroba nie radzi sobie z całkowitym oczyszczaniem organizmu, warto ją wspomóc w codziennej pracy. Sprawdzone sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn uciekają się do zastosowania substancji pochodzenia naturalnego. Podstawą jest chlorofil zawarty w chlorelli (aldze) i wyciąg z karczocha. O ile ten pierwszy pozytywnie oddziałuje na błony śluzowe przewodu pokarmowego stanowiąc naturalną barierę przed przedostawaniem się substancji toksycznych do krwiobiegu, o tyle ten drugi stymuluje wytwarzanie żółci i działa ochronnie na komórki wątroby, które przyspieszają usuwanie toksycznych produktów przemiany materii z organizmu.

chlorella (źródło: pinterest)
chlorella (źródło: pinterest)

Algi lub inaczej mówiąc glony w dzisiejszej kuchni mają szerokie pole do popisu. Wbrew pozorom można je serwować na sto różnych sposobów. Świetnie sprawdzają się w sałatce, w towarzystwie popularnych warzyw, jak: ogórek, pomidor, czerwona papryka czy sałata. Genialnie odnajdują się także jako składnik zdrowych i pysznych jednocześnie koktajli. Co ciekawe z chlorelli można również przygotować wyśmienity sos, który doskonale dopełni dania z makaronów.

Bardzo ważną kwestią w oczyszczaniu organizmu z toksyn jest solidna porcja ruchu. Prawda jest taka, że siedzący styl życia powoduje tylko jeszcze większe nagromadzenie toksyn i gorsze ich usuwanie. Ruszając się nie tylko cudownie dotleniamy organizm, ale także regulujemy metabolizm i lepiej radzimy sobie z codziennością. Ćwiczyć możemy w różny sposobów. Najlepiej wybrać taką aktywność, która będzie sprawiała przyjemność i tym samym nie będzie się nudzić, ani wpędzać we frustrację. Z toksynami świetnie sobie radzi modna w ostatnim czasie zumba, a także aqua aerobik i cycling. Ten ostatni genialnie modeluje sylwetkę i przy okazji podnosi wytrzymałość organizmu.

Hepatil Detox (źródło: www.hepatil.com)
Hepatil Detox (źródło: www.hepatil.com)

I to nie wszystko! Bowiem skuteczne sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn opierają się również na przyjmowaniu suplementów diety bogatych w wyciąg z ziela karczocha i chlorellę. Polecane są one zwłaszcza osobom, które nie przepadają za algami czy karczochami w naturalnej postaci i nie zamierzają używać ich w swojej kuchni. Doskonałą propozycją takiego suplementu jest HEPATIL DETOX, który w połączeniu ze zdrową, mądrą dietą, jak również aktywnością fizyczną pomaga w utrzymaniu stężenia toksyn na bezpiecznym poziomie. Co ważne, preparat ten wspomaga wątrobę w detoksykacji organizmu i jednocześnie wspomaga usuwanie metali ciężkich z organizmu. Więcej o wątrobie oraz wskazówki jak o nią zadbać: sprawdzone sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn.

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.