Płaski brzuch? Unikaj tych produktów!

płaski brzuch czego nie jeść

Każdy z nas chce mieć płaski brzuch. Każdy z nas od czasu do czasu podejmuje próbę zawalczenia o ładny, płaski brzuch. Niestety zdecydowana większość tych prób kończy się fiaskiem. Co robimy nie tak? Przede wszystkim nie uważamy na to, co jemy. A prawda jest taka, że ładny brzuch robi się w kuchni. Ćwiczenia, nawet te wykonywane codziennie, na nic się zdadzą jeśli nie będziemy odżywiali się dobrze. Nasz brzuch jest dość wymagający i nie lubi wszystkich produktów. Jeśli ma być płaski, musimy dostarczyć mu odpowiednich składników: zdrowych tłuszczy, białka i błonnika. To właśnie te 3 składniki budują wymarzony „sześciopak”. Chcesz mieć płaski brzuch? Wprowadź kilka zmian w swoim menu, a przede wszystkim zrezygnuj z kilku produktów. Jakich? Oto one:

  1. Przetworzone masło orzechowe

Masło orzechowe to największy hit ostatnich czasów. Produkt ten polecany jest przez trenerów i dietetyków do budowania mięśni. Niestety, nie każdy słoiczek masła to produkt zdrowy. Jeśli masło nie składa się z samych orzechów, lepiej odłożyć je z powrotem na półkę. Masy zawierające orzechy, sól i olej palmowy to nic innego, jak przetworzona mieszanka, która zamiast redukować tłuszcz, przyczynia się do przybierania na wadze. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, uważnie czytaj etykiety masła orzechowego i wybieraj tylko te, które w swoim składzie nie zawiera nic więcej poza orzechami.

  1. Kawa z mlekiem

Prawda jest brutalna – jeśli chcesz mieć płaski brzuch nie powinnaś pić kawy z mlekiem krowim. Dlaczego? Bo takie mleko zawiera w składzie cukier zwany laktozą, który w połączeniu z kofeiną wzdyma brzuch oraz wolno się trawi. Lepiej pobudzić się „małą czarną”, niż z samego rana dostarczać ciału ciężkostrawną bombę. Możesz też zamienić mleko zwierzęce na roślinne alternatywy!

białe pieczywo

  1. Biały chleb

Produkty pszeniczne takie, jak białe pieczywo są prawdziwym zagrożeniem dla płaskiego brzucha. Nie dość, że działają wzdymająco to jeszcze sprzyjają odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Budując „sześciopak” warto raz na zawsze pożegnać się z białymi bułeczkami i białym chlebem. Zamiast nich lepiej postawić na posiłki bogate w białko i błonnik, np. omlet proteinowy, komosa ryżowa lub owsianka.

  1. Margaryna

Roślinna margaryna to jeden z największych wrogów naszej sylwetki. Jest to przetworzony i utwardzony tłuszcz, który jest wolno spalany przez organizm. Nie zawiera przy tym substancji odżywczych, które pomogłyby wyrzeźbić ładny brzuch. Dietetycy radzą, aby zwykłą margarynę zamienić na masło klarowane.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.