źródło: pinterest
źródło: pinterest

Schemat żywienia maluszków zakłada, że w momencie, kiedy dziecko skończy 4 miesiące, należy rozpocząć rozszerzanie jego diety o nowe produkty. Na dobry początek większość pediatrów zaleca podawanie dzieciom kaszek. Biorąc pod uwagę fakt, że na tym etapie życia maluszek rozwija się bardzo intensywnie i do prawidłowego rozwoju układu nerwowego potrzebuje witaminy B1, warto zwrócić uwagę na kaszki i kleiki, które tę witaminę posiadają. W sklepach występuje wiele rodzajów kaszek, które dostosowane są do wieku niemowlęcia. Zawierają one wiele składników odżywczych, witamin oraz soli mineralnych, które zapewniają prawidłowy rozwój maluszka. Właściwie dobrana kaszka czy kleik ryżowy pokryją nawet 56% zapotrzebowania na witaminę B1.

Rodzaje kaszek

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele rodzajów kaszek. Po które dokładnie sięgnąć? Na pewno po te, które są dostosowane do wieku dziecka. Jeśli maluszek skończył 4 miesiące, wybierzcie kaszki od 4 miesiąca życia. Wówczas będziecie mieć pewność, że sięgacie po produkt, który nie zaszkodzi waszemu maleństwu.

Kaszki ryżowe lub pszenne

Tego typu kaszki to doskonała baza do przygotowania posiłków dla dzieci, które uczulone są na białko mleka krowiego. To także idealne rozwiązanie dla maluszków z nietolerancją laktozy. Można do nich dodawać mieszanki mleczne, niepowodujące alergii.

Kaszki mleczno-ryżowe

Tego typu kaszki stanowią pełnowartościowy posiłek dla maluszków. Dostarczają te składniki odżywcze, które są najbardziej potrzebne do prawidłowego rozwoju niemowlęcia. Ze względu na obecność mleka, powinny być bardzo ostrożnie podawane malcom ze skłonnością do alergii.

Kleik ryżowy

bezglutenowy kleik ryżowy dla dzieci
kleik ryżowy

Produkt ten nie zawiera glutenu, dzięki czemu z powodzeniem może być bazą posiłków dla dzieci z celiakią lub nietolerancją glutenu. Produkt ten jest niezastąpiony przy rozszerzaniu diety dziecka dzięki półpłynnej, aksamitnej konsystencji. Można nim zagęszczać dania warzywne i pierwsze zupki dziecka. Można dodawać do deserków, również tych owocowych. W połączeniu z mlekiem modyfikowanym, kleik ryżowy zwiększa swoją kaloryczność i sytość, a co za tym idzie – staje się posiłkiem, który można podać dziecku przed snem. Kleik ryżowy z powodzeniem może być też podawany maluszkom z biegunkami, ponieważ świetnie im przeciwdziała.

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.