Zadbaj o swoją skórę

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Nie wiem czy wiecie, ale Wasza skóra to Wasza najlepsza tarcza ochronna. Warto więc sumiennie o nią dbać każdego dnia tak, aby nieustannie pozostawała w doskonałej formie. Zdrowa skóra to Wasza najlepsza wizytówka. W końcu nie od dziś wiadomo, że atrakcyjny wygląd pomaga w kontaktach służbowych i osobistych. Zdrowa skóra to także Wasza tajna broń. Chroni Was przed zanieczyszczeniami, promieniowaniem UV i różnego rodzaju urazami. Chroni organizm przez bakteriami, grzybami i wirusami.

Jaka jest zdrowa skóra? Pełna blasku, jędrna, elastyczna i dobrze nawilżona. Ma też ładny odcień. Ale to co ma miejsce teraz, nie musi trwać na wieki. Jeśli dopuścicie się chociażby najmniejszych grzeszków, skóra szybko stanie się poszarzała, szorstka w dotyku i podrażniona. W codziennej pielęgnacji skóry najważniejszy jest właściwy dobór produktów pielęgnacyjnych. Zanim sięgniecie po żel pod prysznic czy balsam, zastanówcie się czy współgra on z potrzebami Waszej skóry. Bo inne potrzeby ma skóra sucha, inne skóra tłusta, a jeszcze inne skóra wrażliwa.

Poniżej znajdziecie krótką charakterystykę poszczególnych typów skóry i odpowiednie do nich produkty myjące.

Skóra normalna

Sanex - żel do skóry normalnej
Sanex – żel do skóry normalnej

Uznawana za idealną i bezproblemową. Niestety tylko nieliczni znajdują się w jej posiadaniu. Skóra normalna jest doskonale odżywiona i posiada odpowiedni poziom nawilżenia. Ma ładny koloryt, jest jędrna i elastyczna. Niestraszne jej podrażnienia, na które podatna jest skóra wrażliwa. Jak pielęgnować skórę normalną? Na pewno unikając zwykłego mydła, które może uszkodzić barierę lipidową i wysuszać naskórek. Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po żel pod prysznic, który będzie wspierał naturalną barierę ochronną skóry i dostarczał kluczowych korzyści dla zachowania zdrowia skóry: głębokiego nawilżania, ochrony i naturalnej równowagi pH. Polecam żel Sanex Dermo Protector.

Skóra sucha

Sanex - żel do skóry suchej
Sanex – żel do skóry suchej

Skóra sucha jest bardzo kłopotliwa, gdyż niewłaściwie pielęgnowana szybko podupada na zdrowiu. Staje się zaczerwieniona i podrażniona. Zaczyna się łuszczyć, swędzieć i piec. Ten rodzaj skóry szybciej też ulega starzeniu się. Na skórze suchej bardziej widoczne są wszelkie linie mimiczne i zmarszczki. Skórze suchej nie służy promieniowanie słoneczne, morska woda, długie kąpiele w wannie, stres oraz zanieczyszczenia środowiska. W przypadku skóry suchej najważniejszy jest wybór żelu pod prysznic, który będzie dostarczał jej jak najwięcej substancji nawilżających identycznych, jakie występują w skórze. Żelem, który idealnie nawilży skórę suchą, utrzyma ją w równowadze, a także pozostawi dobrze odżywioną i miękką jest Sanex Dermo Hydrate.

Skóra wrażliwa

Sanex - żel do skóry wrażliwej
Sanex – żel do skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa, podobnie jak skóra sucha zaliczana jest to bardzo kłopotliwych. Ten typ skóry silnie reaguje na czynniki i alergeny, które nie mają wpływu na kondycję skóry normalnej. Dzieje się tak dlatego, że zewnętrzna warstwa skóry – warstwa rogowa – stanowi słabszą barierę ochronną przez co łatwiej ulega uszkodzeniu. Na wrażliwą skórę wpływ mają różne czynniki: kontakt z określonymi produktami, pogoda, dieta, zanieczyszczenia, a nawet stres. Do pielęgnacji skóry wrażliwej wybierajcie kosmetyki, które delikatnie ją oczyszczą, ochronią przed uszkodzeniem i zapewnią uczucie komfortu. Polecam Sanex Dermo Sensitive

Skóra tłusta

Sanex - żel do skóry tłustej
Sanex – żel do skóry tłustej

Skóra tłusta najczęściej kojarzy się ze skórą błyszczącą. I jest w tym sporo racji. W momencie, kiedy gruczoły łojowe produkują zbyt dużo sebum, skóra ma tendencje do nadmiernego świecenia się. Charakterystyczne dla skóry tłustej są też wypryski i wągry. Zazwyczaj ze skórą tłustą borykają się osoby młode, w okresie dojrzewania, choć oczywiście osoby dorosłe mogą także się z nią zmagać. Do czynników sprzyjających powstawaniu skóry tłustej zalicza się zmiany hormonalne, czynniki emocjonalne i menopauzę. Do codziennej pielęgnacji skóry tłustej należy wybierać produkty, które oczyszczają i usuwają zanieczyszczenia oraz sebum. Idealnym rozwiązaniem jest żel pod prysznic Sanex Dermo Deep Clean.

Do zapoznania się z całą gamą produktów firmy Sanex zapraszam na stronę:  http://www.colgate.pl/app/Sanex/DermoActive/Sensitive-skin-shower-gel/PL/AboutSkin.cwsp.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.