Ekstremalne wrażenia podczas rowerowego trialu

Miłośnikom jazdy na rowerze, szukającym mocniejszych wrażeń, na pewno spodoba się rowerowy trial. Jest to bez wątpienia najbardziej widowiskowa ze wszystkich konkurencji kolarskich. Wymaga nie lada sprawności i umiejętności kontrolowania pojazdu, dostarcza też ogromnej dawki adrenaliny.

akrobacje rowerowe

Source: google.co.ke via Sean on Pinterest

 

Trial rowerowy doczekał się już własnej komisji w UCI, jest więc pełnoprawną dyscypliną kolarską. Zawody rozgrywane są zarówno w terenie na przeszkodach naturalnych, jak i w halach. Jest to jednak dyscyplina sportu, którą można zacząć uprawiać wszędzie.

Można zmagać się z przeszkodami typowo miejskimi (jak schody, krawężniki, kosze na śmieci) lub stworzonymi przez naturę (głównie kamienie, progi skalne, korzenie drzew). Jest też kilka torów trialowych, pełnych przeszkód stworzonych specjalnie na potrzeby tej dyscypliny sportu. Początkującym z pewnością wystarczą okoliczne wertepy. Skakanie na rowerze to nie tylko dobra zabawa, ale też świetne ćwiczenie na równowagę i koncentrację.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.