Już wiemy na jakie imprezy sportowe w tym roku czekać!

11s

Lata parzyste to najczęściej igrzyska olimpijskie. Moje ulubione wydarzenie sportowe, które na dobrą sprawę łączy w sobie dziesiątki dyscyplin. Dla każdego coś miłego jak to mówią. Rok 2015 jako nieparzysty nie będzie miał tak wielkiej imprezy. Niestety piłkarskie mistrzostwa także wypadają na lata z parzystą cyferką z tyłu. Zapytacie, więc co będzie do oglądania w tym roku? Jakie wydarzenia będą liczyły się dla naszych sportowców i na co czekać przed telewizorami?

Pierwszy kwartał roku 2015

Na początku roku będzie mnóstwo emocji związanych z mistrzostwami świata piłkarzy ręcznych, w których nasza reprezentacja będzie walczyła o medal. W tej dyscyplinie nie można mówić o przypadku i szczęściu. Trzeba walczyć do końca. A nasi piłkarze ręczni wiedzą co to walka do ostatniej sekundy meczu. Niemal dwa tygodnie będzie trwał rajd Dakar, który jest szansą dla młodego lubelskiego motocyklisty podopiecznego Hołowczyca. Adam Małysz jako kierowca rajdowy również chce udowodnić, że jest naprawdę dobry i ma smykałkę do wyścigów. Ważne są także puchary tenisowe z udziałem naszych reprezentantów oraz kończące sezon zimowy mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. W nich główną rolę zagrają Stoch i Kowalczyk.

Wiosna atletów i drużyn piłkarskich

 22s

Długo oczekiwane przeze mnie mistrzostwa Europy w lekkoatletyczny rozpoczną się w czeskiej hali w Pradze dopiero w marcu. W kwietniu zacznie się sezon maratonów oraz wielka rewolucja polskiej ligi piłki nożnej. Podział punktów po skończonym sezonie zasadniczym i walka w dwóch nowych grupach. Maj to finały ligi mistrzów oraz ligi europy w Warszawie. A od czerwca zaczną się emocje z reprezentacją polski w piłce nożnej. Czy nasi wygrają kolejne mecze i awansują do Euro po raz drugi w historii, tym razem z polskim trenerem?

Koniec wakacji i początek jesieni

http://www.pinterest.com/pin/403564816583932099/
http://www.pinterest.com/pin/403564816583932099/

W lipcu będzie można obejrzeć mecze złotego pucharu CONCACAF, w którym co roku rywalizują drużyny z całego świata. Są to ekipy mistrzowskie swoich kontynentów. Rozpocznie się także druga najbardziej wyczekiwana przeze mnie impreza. MŚ w lekkiej atletyce w Pekinie. To ciekawe, że tamtejsze miasto znów zostało wybrane. Trzeba przyznać, że stadiony mają pierwsza klasa. Pod koniec roku największą imprezą będzie Eurobasket. Mimo iż we wrześniu to kolejne miesiące aż do sylwestra roku 2016 nie przynoszą wielkich imprez, z którymi moglibyśmy wiązać znaczne nadzieje sportowe.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Żaneta Jasina

Cześć, nazywam się Żaneta Jasina. Od 2013 piszę bloga jak zdrowo się odżywiać. Na blogu znajdziesz dziesiątki porad dotyczących zdrowego trybu życia. Oprócz zdrowego odżywiania interesuje się modą i bookscrapingiem. Moje motto: Zdrowo jedz, pij i żyj.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.