Relaks i zdrowie na dwóch kółkach… Zalety jazdy na rowerze

pinterest
pinterest

Z pewnością nie raz słyszeliście, że rower jest dobry na wszystko. Modeluje sylwetkę, nadaje figurze pięknych kształtów, redukuje pomarańczową skórkę, poprawia kondycję i samopoczucie, a także dodaje zdrowia i energii. A to dopiero początek!

Jeśli chcecie mieć piękne nogi i krągłą pupę już dziś pomyślcie nad zakupem dwukołowego pojazdu. Nie tylko pomoże wam pozbyć się zbędnych kilogramów, ale przy okazji poprawi wydolność układu krążenia, tym samym sprawi, że wasze serce będzie mocne jak dzwon, a także przyspieszy metabolizm, dzięki czemu tkanka tłuszczowa nie będzie gromadziła się w strategicznych partiach ciała. Już jedna godzina jazdy na rowerze pozwoli wam spalić od 300 do 600 kalorii. Musicie przyznać, że jest to dość imponujący wynik. Jeżdżąc regularnie, nie będziecie musieli odmawiać sobie ulubionych smakołyków, gdyż szybko je spalicie.

pinterest
pinterest

Rower jest jednym z lepszych sposobów na odreagowanie stresu i napięcia, a także na zrelaksowanie się i odprężenie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak pozytywny wpływ ma na nasze zdrowie psychiczne. Jazda na rowerze uspokaja i pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego. Zamiast więc na wizytę do psychologa, udajcie się do najbliższego sklepu rowerowego.

Regularna i systematyczna jazda na rowerze wzmacnia mięśnie nóg: wysmukla łydki, napina uda. Wzmacnia mięśnie grzbietu oraz brzucha. Zmniejsza również ryzyko wystąpienia żylaków na nogach. Poprawia też funkcjonowanie układu oddechowego oraz wydolność całego organizmu.

Jeżdżąc na rowerze wzmacniamy także mięśnie pleców, w tym lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Warto jednak pamiętać o jednym. Aby jazda na rowerze przyniosła oczekiwane korzyści, musimy mieć właściwie ustawioną kierownicę oraz siodełko. Trzeba również pamiętać o prawidłowej postawie ciała podczas jazdy. Wbrew pozorom zbyt wyprostowana sylwetka nie jest wskazana z racji tego, że kręgosłup nadwyręża się, a przez to szybciej się męczy.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie jazdy na rowerze. Pedałowanie na świeżym powietrzu poprawia wygląd cery i sprawia, że my sami wyglądamy młodziej i bardziej rześko.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.