Tańcz, trenuj, baw się dobrze i chudnij! Czyli co nie co o ZUMBIE

pinterest
pinterest

Zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku z dnia na dzień cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem. Mimo, że poszczególne układy zumby nie należą do najłatwiejszych do opanowania i są dość wyczerpujące, to jednak sukcesywnie powiększają grono swoich fanek i fanów. Coraz więcej kobiet zamiast tradycyjnego wysiłku fizycznego na siłowni, wybiera zumbe. Dlaczego? Bo oprócz tego, że jest ona bezlitosnym pogromcą kalorii jest też wyśmienitą zabawą i okazją do poznania naprawdę fajnych ludzi. Zajęcia są szalenie przyjemne i co najważniejsze – bardziej przypominają wyjście do klubu z latynoską muzyką, aniżeli do klubu fitness.

Zalety zumby są nieocenione. Można by o nich opowiadać godzinami. Zumba jak mało która forma aktywności skutecznie pomaga w szybkiej utracie zbędnych kilogramów. Poza tym świetnie podkręca metabolizm, genialnie wpływa na kondycję ciała i ogólne zdrowie człowieka. Zapobiega chorobom układu krążenie, obniża poziom stresu, a  także dotlenia cały organizm. Ale o szczegółach poniżej 🙂

pinterest
pinterest

Po pierwsze – zumba spala ogrom kalorii

Już jedna godziny zumby może sprawić, że spalimy aż 800 kalorii, a to jest wynik naprawdę imponujący. Dla porównania – jedna godzina biegania to zaledwie 450 spalonych kalorii.

Po drugie – kształtowanie wszystkich partii ciała

Ćwicząc zumbe angażujemy dosłownie wszystkie partie ciała na raz. W praktyce oznacza to jedno – ciało, które poddawane jest regularnym sesjom zumby szybko staje się jędrniejsze, bardziej napięte, elastyczne i pięknie wyrzeźbione.

Po trzecie – szybkie odchudzanie i szybkie efekty

Systematyczne treningi zumby sprawiają, że już po kilku tygodniach efekty ćwiczeń są wyraźnie widoczne. Już po paru tygodniach nie tylko ważymy mniej, ale i zdecydowanie lepiej wyglądamy. A prawda jest taka, że nic tak nie motywuje do dalszych ćwiczeń jak oglądane w lustrze efekty. Fenomen zumby polega na tym, że zmiany zachodzą nie tylko w wyglądzie fizycznym, ale także w sferze psychicznej.

Po czwarte – doskonały sposobów na wyeliminowanie stresu

Zumba oprócz tego, że pomaga pozbyć się tłuszczyku i zbędnych kilogramów, przyczynia się także do zlikwidowania napięcia i stresu dnia codziennego. Tuż po treningu czujemy się niesamowicie zrelaksowani, odprężeni, wyciszeni i opanowani. Stres znika nie wiadomo gdzie, a my odzyskujemy wewnętrzną równowagę.

pinterest
pinterest

Po piąte – większa świadomość własnego ciała

Zumba to taki rodzaj ćwiczeń, który trenuje wszystkie partie mięśni, nawet te o których na co dzień nie pamiętamy lub o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Trening jest szalenie korzystny dla kręgosłupa. Doskonale wpływa też na płynność ruchów i ładną postawę, a co za tym idzie na większą akceptację własnego ciała. Panie, które regularnie ćwiczą zumbe lepiej czują się we własnym ciele. Są bardziej kobiece i pewne siebie.

Po szóste – daje pełnię szczęścia

Systematycznie wykonywany trening sprawia, że w naszym organizmie zostają uwalniane endorfiny czyli hormony szczęścia. To właśnie dzięki nim, jeszcze długo po zakończeniu ćwiczeń czujemy się zrelaksowani i w pełni szczęśliwi.

Po siódme – trening dla każdego

O ile zwykła siłowania nie jest dla każdego, a o tyle zumbe mogą ćwiczyć wszyscy. Unikalna formuła zajęć sprawia, że zumbe mogą ćwiczyć zarówno dzieci, jak i seniorzy. Możliwość dopasowania kroków do danej grupy sprawia, że nikt nie czuje się sfrustrowany.

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.