Jazda na rolkach… dobra na wszystko

Pinterest.com
Pinterest.com

Lato to czas kiedy możemy pozwolić sobie na solidną dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Warto więc ruszyć pupę z kanapy i wykorzystać piękną pogodę, póki ta nas jeszcze rozpieszcza. Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam jazdę na rolkach. Mój osobisty debiut na kółkach miał miejsce około 10 lat temu. I mimo upływu czasu, rolki wciąż są moją ulubioną formą aktywności fizycznej. W sumie nie ma czemu się dziwić. Tylko rolki łączą przyjemne z pożytecznym. Przy minimum wysiłku, zapewniają maksimum efektów. Poza tym gwarantują doskonałą zabawę.

Z pewności wiecie, że jazda na rolkach doskonale kształtuje mięśnie nóg i sprawia, że są one jędrne i pozbawione cellulitu. To właśnie dzięki jeździe na rolkach możecie pozbyć się mało estetycznej i potrafiącej wpędzić w kompleksy pomarańczowej skórki. Warunek jest jeden – jeździć na rolkach musicie regularnie…

Ale nie tylko piękne nogi są skutkiem ubocznym szalonej jazdy na rolkach. Tego typu ćwiczenia pomagają utrzymać ciało w doskonałej formie. Podczas jazdy na rolkach pracuje bowiem całe nasze ciało. Pracują zarówno nogi, jak również brzuch, pośladki, a nawet i ramiona.

To dzięki rolkom możemy zgubić zbędny tłuszczyk, zawalczyć o nienaganną sylwetkę i poprawić giętkość ciała. To dzięki rolkom nasz brzuch nabierze ładnego kształtu i stanie się płaski, a pupa będzie bardziej sprężysta. Jak dla mnie nie ma nic lepszego na zgrabną sylwetkę, niż jazda na rolkach.

Warto w tym miejscu dodać, że jazda na rolkach poprawia również krążenie krwi. Sprawia też, że nasze mięśnie stają się mocniejsze, a skóra bardziej jędrna i napięta. Trening ten jest prawdziwym zastrzykiem dla zdrowia i urody. W czasie jazdy organizm otrzymuje solidną dawkę tlenu, przez co lepiej i sprawniej funkcjonuje. W trakcie treningu na rolkach sprawniej pracuje także nasze serce, układ krążenia i układ oddechowy.

Mało kto wie, że trening na rolkach pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi. Pomaga też w profilaktyce miażdżycy. Rolki są także nieocenione przy wzmacnianiu mięśni kręgosłupa, poprawie koordynacji ruchowej i poprawie samopoczucia. Już 30 minutowy trening sprawi, że w naszym organizmie zaczną wydzielać się endorfiny, które odpowiedzialne są za nasz dobry nastrój. Już 30 minutowy trening doskonale nas rozluźni i pomoże pozbyć się napięcia oraz stresu.

Jazda na rolkach jest tą formą aktywności fizycznej, po którą mogą sięgać nie tylko młodzi, ale i starsi. Jej efekty są porównywalne do biegania, z tą tylko różnicą, że rolki są od biegania zdrowsze i bezpieczniejsze. Zdecydowanym atutem jazdy na rolkach jest to, że nie obciąża ona stawów, ani kręgosłupa.

W trakcie 30 minutowej jazdy na rolkach spalicie od 300 do 500 kcal, w zależności od tempa, w jakim będziecie jeździć. Prawda, że brzmi genialnie? I tak też jest!

Ja za chwilę gaszę komputer i wskakuję w swoje rolki. Wam radzę zrobić to samo… dla zdrowia i dla urody!

2 comments
  1. Oj tak! Na piękne nogi bez cellulitu to tylko rolki! Ja jeżdżę już od kilku lat i nie mam problemów z wagą, czy wyglądem nóg 🙂

  2. Kocham rolki!!!! Nie wyobrażam sobie bez nich życia. To właśnie dzięki rolkom mogę cieszyć się szczupłą sylwetką bez większych wyrzeczeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.