Pinterest.com
Pinterest.com

Lato to czas kiedy możemy pozwolić sobie na solidną dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Warto więc ruszyć pupę z kanapy i wykorzystać piękną pogodę, póki ta nas jeszcze rozpieszcza. Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam jazdę na rolkach. Mój osobisty debiut na kółkach miał miejsce około 10 lat temu. I mimo upływu czasu, rolki wciąż są moją ulubioną formą aktywności fizycznej. W sumie nie ma czemu się dziwić. Tylko rolki łączą przyjemne z pożytecznym. Przy minimum wysiłku, zapewniają maksimum efektów. Poza tym gwarantują doskonałą zabawę.

Z pewności wiecie, że jazda na rolkach doskonale kształtuje mięśnie nóg i sprawia, że są one jędrne i pozbawione cellulitu. To właśnie dzięki jeździe na rolkach możecie pozbyć się mało estetycznej i potrafiącej wpędzić w kompleksy pomarańczowej skórki. Warunek jest jeden – jeździć na rolkach musicie regularnie…

Ale nie tylko piękne nogi są skutkiem ubocznym szalonej jazdy na rolkach. Tego typu ćwiczenia pomagają utrzymać ciało w doskonałej formie. Podczas jazdy na rolkach pracuje bowiem całe nasze ciało. Pracują zarówno nogi, jak również brzuch, pośladki, a nawet i ramiona.

To dzięki rolkom możemy zgubić zbędny tłuszczyk, zawalczyć o nienaganną sylwetkę i poprawić giętkość ciała. To dzięki rolkom nasz brzuch nabierze ładnego kształtu i stanie się płaski, a pupa będzie bardziej sprężysta. Jak dla mnie nie ma nic lepszego na zgrabną sylwetkę, niż jazda na rolkach.

Warto w tym miejscu dodać, że jazda na rolkach poprawia również krążenie krwi. Sprawia też, że nasze mięśnie stają się mocniejsze, a skóra bardziej jędrna i napięta. Trening ten jest prawdziwym zastrzykiem dla zdrowia i urody. W czasie jazdy organizm otrzymuje solidną dawkę tlenu, przez co lepiej i sprawniej funkcjonuje. W trakcie treningu na rolkach sprawniej pracuje także nasze serce, układ krążenia i układ oddechowy.

Mało kto wie, że trening na rolkach pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi. Pomaga też w profilaktyce miażdżycy. Rolki są także nieocenione przy wzmacnianiu mięśni kręgosłupa, poprawie koordynacji ruchowej i poprawie samopoczucia. Już 30 minutowy trening sprawi, że w naszym organizmie zaczną wydzielać się endorfiny, które odpowiedzialne są za nasz dobry nastrój. Już 30 minutowy trening doskonale nas rozluźni i pomoże pozbyć się napięcia oraz stresu.

Jazda na rolkach jest tą formą aktywności fizycznej, po którą mogą sięgać nie tylko młodzi, ale i starsi. Jej efekty są porównywalne do biegania, z tą tylko różnicą, że rolki są od biegania zdrowsze i bezpieczniejsze. Zdecydowanym atutem jazdy na rolkach jest to, że nie obciąża ona stawów, ani kręgosłupa.

W trakcie 30 minutowej jazdy na rolkach spalicie od 300 do 500 kcal, w zależności od tempa, w jakim będziecie jeździć. Prawda, że brzmi genialnie? I tak też jest!

Ja za chwilę gaszę komputer i wskakuję w swoje rolki. Wam radzę zrobić to samo… dla zdrowia i dla urody!

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.