Dlaczego warto biegać? Oto kilka powodów

bieganie
źródło: https://pl.pinterest.com

Ruch to zdrowie! Ameryki nie odkryłam, ale zamierzam dziś odkryć przed Wami zalety z uprawiania joggingu. Bieganie stało się dziś czymś bardzo popularnym. Jest to chyba jedyna moda, która faktycznie wychodzi nam na zdrowie. Jedni biegają dla zdrowia, inni dla przyjemności, a jeszcze inni dla wyników. Każdy powód żeby zacząć jest dobry, ponieważ uczucie po wykonanym treningu jest niezastąpione. Satysfakcja z lepszej kondycji, ładniejszej sylwetki czy coraz to lepszych wyników jest nie do zastąpienia! Korzyści z uprawiania biegania jest naprawdę dużo. Ja wybrałam dla Was tylko niektóre z nich. Oto one:

  1. Uszczęśliwia

Bieganie sprawia, że w organizmie wydzielają się hormony szczęścia, nazywane endorfinami. Dzięki temu, mamy poczucie, że zrobiliśmy dla siebie coś bardzo pozytywnego. Mimo zmęczenia, czujemy się bardzo dobrze, mamy lepsze samopoczucie i zdecydowanie lepszy humor. Endorfiny dają poczucie ekstazy, zadowolenia i uodparniają na ból. To bardzo podobne uczucie do tego, które odczuwamy po zjedzeniu czekolady.

  1. Wzmacnia odporność

Biegacze rzadko łapią przeziębienia i infekcje. Regularna aktywność wzmacnia system immunologiczny i skutecznie hartuje organizm. Gdy się wciągniecie w bieganie, niestraszna będzie Wam żadna choroba.

  1. Poprawia sen

Bieganie działa przeciwbólowo. Do tego skutecznie relaksuje i pomaga pozbyć się napięcia. Wysiłek sprawia, że zegar biologiczny działa jak trzeba. Miło zmęczone ciało pragnie jednego – odpoczynku. Biegając wieczorową porą, będziecie lepiej zasypiać. Również jakość snu będzie lepsza.

  1. Wyszczupla

Bieganie świetnie spala kalorie. W przeciągu godziny można spalić nawet 600 kalorii. Półgodzinny bieg pozwoli pozbyć się około 300 kalorii. A sami przyznacie, że to dość dużo. Poza tym, bieganie przyspiesza metabolizm, dzięki czemu również chudniemy. Biegając wyszczuplamy nie tylko nogi, ale także wszystkie inne partie ciała, łącznie z problematycznymi biodrami i pupą. Biegając wysmuklamy i rzeźbimy plecy oraz ramiona. Ale uwaga! Aby bieganie odchudzało, należy biegać minimum 30 minut, a z czasem nawet godzinę lub dwie. Nasz organizm ma to do siebie, że spala tłuszcz dopiero po 20 minutach treningu.

  1. Odmładza

Liczne badania udowodniły, że systematyczne bieganie odmładza organizm i pomaga zachować witalność. Zamiast więc po botoks, udajcie się do sklepu po buty do biegania. To zdecydowanie tańsza i bezpieczniejsza opcja!

  1. Wzmacnia serce i płuca

Regularne bieganie sprawia, że naczynia krwionośne są bardziej elastyczne, spada ryzyko ich zatkania, zwiększa się objętość serca, do tego spada ciśnienie i zły cholesterol. Obniża się też tętno spoczynkowe. To liczba uderzeń serca na minutę w czasie – jak wskazuje nazwa – spoczynku. U przeciętnego człowieka serce uderza 70 razy na minutę, czyli 100 tys. razy na dobę. Serce osoby regularnie biegającej uderza 60 razy na minutę. Co to oznacza? Bieganie zapewnia naszej pompie dodatkowe lata praca, co oznacza, że żyjemy o kilka lub kilkanaście lat dłużej.

  1. Wzmacnia mięśnie

Nie jest tajemnicą, że aby schudnąć trzeba najpierw spalić tłuszcz i wzmocnić mięśnie. Nic nie dadzą nam „brzuszki”, jeśli wcześniej nie pozbędziemy się z brzucha tłuszczu. A pozbędziemy się go biegając! Dzięki bieganiu, również nasza pupa będzie wyglądać lepiej, bo wypracowane mięśnie ładnie podniosą pośladki i efektywnie je ujędrnią. To samo tyczy się nóg – nie tylko łydek, ale także ud!

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.