Gdy złapie nas wiosenne przeziębienie…

tabcin na katar
źródło: http://ekotarg.pl

Przeziębienie może dopaść nas w każdej chwili – również na początku wiosny lub inaczej – zwłaszcza na początku wiosny. Wiosną zmienia się wilgotność powietrza, pojawiają się duże różnice temperatur, które niekorzystnie wpływają na samopoczucie oraz układ odpornościowy. A, że jest on znacznie osłabiony po zimie, tym samym jest bardziej podatny na atak drobnoustrojów chorobotwórczych. Dodatkowym czynnikiem, który sprzyja takim wiosennym infekcjom jest ciągły stres, długotrwałe wyczerpanie i zmęczenie. Jak sobie radzić z sezonowym przeziębieniem? Po jakie środki sięgać, aby infekcja nie rozłożyła nas na łopatki?

Dobre rady

Na pewno już wiecie, że  infekcje typu przeziębienie nie są leczone antybiotykami. Antybiotykoterapię stosuje się w przypadku chorób górnych lub dolnych dróg oddechowych, ale nigdy w przypadku zwykłego przeziębienia. Jak więc się ratować? Lekarze zalecają odpoczynek i stare, domowe sposoby. Aby uniknąć podrażnienia śluzówek i tym samym nie doprowadzić do rozwoju bardziej poważnej choroby, należy zadbać o właściwe nawilżanie powietrza w pomieszczeniu. Warto również zadbać o nawilżanie śluzówki od środka. Lekarze zalecają spożywanie większych ilości płynów. Pomocna będzie herbata z lipy lub czarnego bzu, a także herbatka z domowym sokiem malinowym. Dobrze sprawdzi się też herbata z cytryną i miodem, a także stara, domowa mikstura, czyli ciepłe mleko z masłem i miodem.

Co na męczący katar?

Jednym z najbardziej uciążliwych objawów przeziębienia jest katar. Uczucie zatkanego nosa, trudności z oddychaniem, a potem cieknący nos to prawdziwa zmora. Może wykończyć każdego. Dlatego też zaleca się, aby przy nieżycie nosa przyjmować krople obkurczające naczynia i zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa. Bardzo przydatne bywają także aerozole z wodą morską, które udrożniają drogi oddechowe i jednocześnie nawilżają wysuszone infekcją błony śluzowe.

Pomoc w kaszlu i bólu gardła

Na kaszel i ból gardła pomocne będą tabletki do ssania z tymiankiem i podbiałem. Przy bólu gardła warto opatulać szyję szalem, bo podgrzewanie pomaga zwalczać wirusy. Przy kaszlu warto zastosować inhalacje z soli fizjologicznej lub olejków eterycznych.

Wsparcie z apteki

opakowanie tabcin na przeziębienie
źródło: http://www.consumerhealth.bayer.com.pl

Z bogatej gamy środków na przeziębienie warto wybrać TABCIN, który jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z infekcją sezonową (więcej tu: http://www.consumerhealth.bayer.com.pl/pl/przeziebienie/tabcin/ ). TABCIN dostępny jest w postaci żelowych kapsułek, które są bardzo wygodne w przyjmowaniu. Kapsułki rozpuszczają się wkrótce po połknięciu. Ich płynna zawartość szybko wchłania się do krwiobiegu, dzięki czemu aktywne substancje pozwalają szybciej zwalczyć nieprzyjemne i dokuczliwe objawy przeziębienia. Jak działa TABCIN? Przede wszystkim przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Lek zmniejsza katar, niweluje uczucie drapania w gardle i hamuje odruch kichania. Działa również na bóle głowy oraz łagodzi stan ogólnego rozbicia.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.