Na bóle brzucha – drotaweryna

No-Spa (substancja czynna: drotaweryna)
No-Spa, substancja czynna: drotaweryna (źródło: no-spa.pl)

Na ból  brzucha skarży się około 60% dorosłych Polaków. W ciągu roku odnotowuje się ponad 100 milionów przypadków bólów brzucha innych, niż bóle menstruacyjne. Najczęściej dolegliwości bólowe związane są z żołądkiem, wrzodami żołądka, dwunastnicą, jelitami lub chorobami układu moczowego. Bóle brzucha mogą być różnie odczuwane, od niewielkiego dyskomfortu do bardzo silnego bólu . U jednych pojawią się w postaci bolesnego skurczu, ucisku lub kolki. U innych występują pod postacią rozdzierającego lub rozpierającego dyskomfortu. Dwie na trzy osoby cierpiące na bóle brzucha twierdzą, że dolegliwości pojawiają się najczęściej bez żadnego ostrzeżenia i łapią w najmniej oczekiwanym momencie.

W większości przypadkach ból brzucha wywołany jest skurczem mięśni gładkich, występujących w narządach wewnętrznych (jelitach, moczowodach, przewodach żółciowych). Takie skurcze w obrębie jamy brzusznej mogą mieć charakter organiczny lub czynnościowy. Jeśli chodzi o bóle czynnościowe to mają one zmienną lokalizację i nasilenie, przemijają i pojawiają się głównie w czasie czuwania. Z kolei bóle organiczne nasilają się w spoczynku, chory jest pobudzony i niespokojny, unika poruszania się.

Nie każdy nagły ból brzucha spowodowany jest chorobą wymagającą leczenia w szpitalu. Zazwyczaj taki ból jest następstwem przejedzenia, zatrucia pokarmowego, stresu, biegunki lub zaparć, miesiączki, kłopotów z jelitami lub nerkami, itp. Ratunkiem w takich sytuacjach są leki przeciwbólowe, a przede wszystkim rozkurczowe, jak np. NO-SPA. Zawiera ona substancję czynną: chlorowodorek drotaweryny, który wykazuje działanie rozkurczowe i działa dokładnie w miejscu bólu.

Drotaweryna działa w przypadku skurczu mięśni gładkich różnego pochodzenia. Z powodzeniem może być stosowana w bólach związanych z menstruacją, zapaleniem miedniczek nerkowych, zapaleniem pęcherza moczowego, zespołem jelita nadwrażliwego. Substancja ta jest szybko i całkowicie wchłaniana po podaniu doustnym. W przeciwieństwie do innych preparatów przeciwbólowych, NO-SPA i zawarta w niej drotaweryna działają skutecznie i niezawodnie, a jednocześnie nie wywołują działań niepożądanych. Bardzo rzadko zdarzają się bóle i zawroty głowy, bezsenność, nudności, czy zaparcia. NO-SPA i zawarta w niej substancja czynna (drotaweryna) nie mają istotnego wpływu na ciśnienie tętnicze krwi. Nie wpływają też na zdolność prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.