Na bóle brzucha – drotaweryna

No-Spa (substancja czynna: drotaweryna)
No-Spa, substancja czynna: drotaweryna (źródło: no-spa.pl)

Na ból  brzucha skarży się około 60% dorosłych Polaków. W ciągu roku odnotowuje się ponad 100 milionów przypadków bólów brzucha innych, niż bóle menstruacyjne. Najczęściej dolegliwości bólowe związane są z żołądkiem, wrzodami żołądka, dwunastnicą, jelitami lub chorobami układu moczowego. Bóle brzucha mogą być różnie odczuwane, od niewielkiego dyskomfortu do bardzo silnego bólu . U jednych pojawią się w postaci bolesnego skurczu, ucisku lub kolki. U innych występują pod postacią rozdzierającego lub rozpierającego dyskomfortu. Dwie na trzy osoby cierpiące na bóle brzucha twierdzą, że dolegliwości pojawiają się najczęściej bez żadnego ostrzeżenia i łapią w najmniej oczekiwanym momencie.

W większości przypadkach ból brzucha wywołany jest skurczem mięśni gładkich, występujących w narządach wewnętrznych (jelitach, moczowodach, przewodach żółciowych). Takie skurcze w obrębie jamy brzusznej mogą mieć charakter organiczny lub czynnościowy. Jeśli chodzi o bóle czynnościowe to mają one zmienną lokalizację i nasilenie, przemijają i pojawiają się głównie w czasie czuwania. Z kolei bóle organiczne nasilają się w spoczynku, chory jest pobudzony i niespokojny, unika poruszania się.

Nie każdy nagły ból brzucha spowodowany jest chorobą wymagającą leczenia w szpitalu. Zazwyczaj taki ból jest następstwem przejedzenia, zatrucia pokarmowego, stresu, biegunki lub zaparć, miesiączki, kłopotów z jelitami lub nerkami, itp. Ratunkiem w takich sytuacjach są leki przeciwbólowe, a przede wszystkim rozkurczowe, jak np. NO-SPA. Zawiera ona substancję czynną: chlorowodorek drotaweryny, który wykazuje działanie rozkurczowe i działa dokładnie w miejscu bólu.

Drotaweryna działa w przypadku skurczu mięśni gładkich różnego pochodzenia. Z powodzeniem może być stosowana w bólach związanych z menstruacją, zapaleniem miedniczek nerkowych, zapaleniem pęcherza moczowego, zespołem jelita nadwrażliwego. Substancja ta jest szybko i całkowicie wchłaniana po podaniu doustnym. W przeciwieństwie do innych preparatów przeciwbólowych, NO-SPA i zawarta w niej drotaweryna działają skutecznie i niezawodnie, a jednocześnie nie wywołują działań niepożądanych. Bardzo rzadko zdarzają się bóle i zawroty głowy, bezsenność, nudności, czy zaparcia. NO-SPA i zawarta w niej substancja czynna (drotaweryna) nie mają istotnego wpływu na ciśnienie tętnicze krwi. Nie wpływają też na zdolność prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.