Podologia. Co warto o niej wiedzieć?

podologia
źródło: www.skutecznapodologia.pl

Coraz więcej słyszy się o podologii. Coraz więcej gabinetów podologicznych powstaje. Tak naprawdę można je spotkać niemal na każdym kroku. Czym jest podologia i do czego może nam się przydać? Zacznijmy od tego, że podologia to dość nowe zjawisko w naszym kraju. Z tego też względu nie do końca jest znane. A warto zaznajomić się z tematem, gdyż podologia dotyczy nie tylko estetyki, ale przede wszystkim zdrowia naszych stóp. A przecież ich zdrowie jest tak samo ważne, jak zdrowie całego organizmu.

Podologia czyli co?

Samo pojęcie „podologia” wywodzi się z greki, gdzie podos znaczy stopa, a logos – nauka. Co za tym idzie, podologia to dziedzina zajmująca się stopami i to w szerokim rozumieniu tego słowa. Podologia obejmuje rozmaite zabiegi medyczne i kosmetyczne. Są to zabiegi, które mają na celu przywrócenie zdrowia i komfortu, które zostały odebrane na skutek jakichś urazów lub chorób. Na konsultację podologiczną warto zdecydować się również z innego powodu. Jest nim profilaktyka, która pozwala ochronić przed grzybicą czy powstawaniem haluksów.

podologia
źródło: www.novapodologia.pl

Czym zajmuje się podologia?

Podologia łączy chirurgię, dermatologię, ortopedię, opatrywanie ran, itp. Działania lecznicze dotyczą m.in. terapii po zabiegach chirurgicznych, w przebiegu chorób skóry, kości, stawów. Bardzo dużą grupę pacjentów podologicznych stanowią osoby chore na cukrzycę. W gabinecie podologicznym można również poddać się zabiegom w przypadku:

– pocących się stóp

– wrastających paznokci

-grzybicy paznokci

– dolegliwości na stopach takich, jak: odciski, brodawki, modzele

– wadliwego ustawienia stóp

W zakresie zabiegów i metod mieszczą się m.in.:

– usuwanie rogowaciejącego naskórka

– leczenie grzybicy

– prawidłowe skracanie paznokci

– leczenie modzeli

– leczenie nadmiernej potliwości stóp

– usuwanie odcisków oraz profilaktyka w tym zakresie

– ochronne opatrunki medyczne

– protetyka paznokcia

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.