Jak uchronić się przed infekcją intymną

Swędzenie, pieczenie, upławy to pierwsze sygnały infekcji intymnej. Niestety, nie należą one do najprzyjemniejszych i potrafią solidnie dać w kość. Nieleczone bardzo negatywnie oddziałują na organizm kobiety. Warto więc zadbać o to, aby ustrzec się przed infekcją okolic intymnych i nie mieć nigdy z nimi do czynienia. Bo jak wiadomo, zawsze lepiej zapobiegać niż później leczyć. Jako, że zbliża się czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów, warto przypomnieć kilka złotych zasad, które pozwolą unikną przykrej niespodzianki.

Zasada 1 – odpowiednia higiena intymna

Codzienne mycie okolic intymnych to podstawa utrzymania zdrowia. Niestety wiele kobiet szkodzi sobie już na wstępie. Owszem, podmywa się sumiennie, ale do mycia stosuje mydło. To wielki błąd. Mydło niszczy dobroczynne bakterie i wysusza śluzówkę. W efekcie tego wzrasta skłonność do stanów zapalnych i infekcji. Aby sobie nie zaszkodzić, do mycia miejsc intymnych należy stosować wyłącznie preparaty do tego przeznaczone: emulsje lub żele.

Zasad 2 – nakładka na sedes

Wyjeżdżając na wakacje jesteśmy zmuszone do korzystania z toalet publicznych. Aby nie nabawić się infekcji lub innej choroby, należy obowiązkowo zaopatrzyć się w specjalne nakładki na sedes, które chronią przed bakteriami. Nakładki są higienicznie pakowane, dzięki czemu możesz je bez problemu wrzucić do torebki. Bez problemu kupisz je w każdej drogerii i aptece.

Zasada 3 – przewiewna bielizna

My kobiety uwielbiamy piękną bieliznę. Niestety dość często ta piękna i zmysłowa bielizna nie za bardzo działa na naszą korzyść i nasze zdrowie intymne. Jeśli będziemy nosić bieliznę wykonaną ze sztucznych materiałów, o infekcję będzie nietrudno. Szczególnie latem powinno się sięgać po figi wykonane z naturalnej bawełny – materiału, który przepuszcza powietrza i tym samym pozwala skórze swobodnie oddychać. Trzeba również pamiętać o tym, aby noszona bielizna nie była zbyt obcisła. Jest to tak samo ważne jak materiał z jakiego bielizna została wykonana.

Zasada 4 – zdrowa dieta

Sposób odżywiania nie pozostaje bez wpływu na zdrowie intymne kobiety. Panie, które spożywają duże ilości cukru (słodyczy) oraz wyrobów z białej mąki są bardziej podatne na infekcje drożdżakowe, ponieważ węglowodany są doskonałą pożywką dla drożdżaków, czyli zarodników grzybów. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji należy ograniczyć spożywanie cukru, wyrobów mącznych oraz produktów wysoko przetworzonych.

 

 

Oceń wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.